مرسدس بنز GLS 2020 که سومین نسل این شاسی‌بلند لوکس محسوب می‌شود در ماه آوریل معرفی شده و از طراحی به‌روز، تکنولوژی‌های زیاد و قوای محرکه‌ی جدید از جمله پیشرانه‌ی 6 سیلندر توربوی جدید و یک نیروگاه 8 سیلندر توئین توربو سود می‌برد؛ اما چیزی که مرسدس در زمان معرفی به آن اشاره نکرده قیمت این شاسی‌بلند پرچم‌دار بوده اما حداقل امروز می‌توانیم قیمت مدل پایه‌ی GLS 450 را بدانیم. همان‌گونه که انتظار دارید این خودرو قیمت بالایی داشته و برای خرید آن باید حداقل 75200 دلار کنار بگذارید. به این مبلغ باید 995 دلار هزینه‌های تحویل را نیز اضافه کرد.

 


بد نیست بدانید قیمت این خودرو نسبت به نسل پیش تنها حدود 5 هزار دلار افزایش یافته است؛ اما خب در این نسل جدید شاهد تجهیزات استاندارد بیشتر از جمله دو صفحه‌نمایش بزرگ دیجیتالی اشاره کرد. GLS جدید از سیستم اطلاعات سرگرمی MBUX مرسدس سود می‌برد و همچنین دارای سیستم صوتی متمایز برمستر می‌باشد. کابین را نیز با تریم های متنوع و صندلی‌های کاپیتانی مزین نمود.


البته که نیروگاهی جدید هم زیر کاپوت جا خوش کرده است. پیشرانه‌ی 6 سیلندر 3 لیتری خطی جدید با قدرت 362 اسب بخار و گشتاور 500 نیوتون متر نیروبخش این مدل است. البته در این پیشرانه سیستم هیبریدی ملایم EQ بوست هم بکار رفته که باعث بهبود راندمان و تحویل قدرت می‌شود. مرسدس می‌گوید GLS 450 جدید از همان گیربکس 9 سرعته اتوماتیک نسل قبلی و سیستم چهار چرخ محرک استفاده کرده و شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت 5.9 ثانیه‌ای دارد که حدود نیم ثانیه سریع‌تر از نسل قبلی می‌باشد.

 


اما مرسدس هنوز قیمت GLS 580 مجهز به پیشرانه 8 سیلندر را اعلام نکرده اما اگر افزایش قیمت آن نیز مشابه افزایش 5 هزار دلاری قیمت GLS 450 باشد، احتمالاً قیمتش 6 رقمی خواهد بود. مرسدس می‌گوید تا پایان سال 2019 شاهد ورود GLS 450 به نمایندگی‌های این شرکت در آمریکا خواهیم بود.

 

 

 

منبع: پدال