به‌منظور افزایش جذابیت این خودروی اسپرت، آلپین برای A110S پیشرانه‌ی ۴ سیلندر ۱.۸ لیتری توربوشارژ با ۲۸۸ اسب‌بخار قدرت و ۳۲۰ نیوتن‌متر گشتاور را درنظر گرفته است. قدرت مدل قبلی، ۲۴۹ اسب‌بخار و گشتاور آن ۳۲۰ نیوتن‌متر بود.

آلپین A110S

مشتریانی که در اروپا سکونت دارند، می‌توانند هم‌اکنون خودروی آلپین A110S را با قیمت ۶۶,۵۰۰ یورو (معادل ۷۴,۹۷۱ دلار) خریداری کنند. عرضه‌ی این خودرو از ماه اکتبر آغاز می‌شود و همانند سایر محصولات آلپین، به‌نظر نمی‌رسد که خودروی A110S هم در بازار آمریکا به‌فروش برسد. پیشرانه‌ی ۴ سیلندر توربوشارژ که در قسمت میانی بدنه قرار‌گرفته، با یک جعبه‌دنده‌ی ۷ سرعته‌ی دو‌کلاچه هماهنگ‌شده است. دیفرانسیل الکترونیکی هوشمند هم وظیفه انتقال قدرت و تنظیم میزان قدرت در چرخ‌های عقب را برعهده دارد.

آلپین A110S

با بهره‌گیری از این مشخصات فنی، آلپین A110S تنها در مدت زمان ۴.۴ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت می‌رسد که برای یک خودروی اسپرت رقم تحسین‌برانگیزی به‌شمار می‌رود. سرعت بیشینه‌ی خودرو هم به ۲۶۰ کیلومتربرساعت می‌رسد. علاوه‌بر افزایش قدرت پیشرانه، آلپین برای مدل اسپرت جدید خود، قابلیت‌های جدیدی را درنظر گرفته که فرمان‌پذیری آن را بهبود می‌بخشد.

آلپین A110S

در همین راستا، میزان ارتفاع خودرو نسبت به سایر مدل‌ها، ۴ میلی‌متر کاهش یافته است. فنر‌ها به‌میزان ۵۰ درصد و میل‌موج‌گیر‌ها به‌میزان ۱۰۰ درصد سفت‌تر شده‌اند. آلپین A110S از لاستیک‌های Pilot Sport 4 میشلن با ترکیب خاصی بهره می‌برد که مخصوص این خودرو تولید‌شده‌اند. آلپین A110S اکنون از دیسک‌های ترمز ۳۲۰ میلی‌متری برمبو بهره می‌برد که در دیگر خودروهای آلپین به‌صورت سفارشی قابل خریداری هستند.

آلپین A110S

در قسمت بیرونی، آلپین A110S با بهره‌گیری از پرچم فیبرکربنی با رگه‌ی نارنجی رنگ در ستون C، خود را از سایر مدل‌های A110 متمایز می‌کند. کالیپر‌های ترمز هم نارنجی‌رنگ هستند و رینگ‌ها با پوشش تیره عرضه‌شده‌اند. انتخاب‌هایی همچون سقف فیبرکربنی و رنگ خاکستری مخصوص مات هم به‌صورت سفارشی موجود است. در قسمت کابین خودرو، از پوشش تیره با دوخت نارنجی استفاده‌شده است. صندلی‌های تنها ۱۳.۱ کیلوگرم وزن دارند و تزئین فیبرکربن و نشان‌های نارنجی‌رنگ هم در برجسته‌کردن ظاهر کابین نقش‌به‌سزایی دارند.
 

منبع: زومیت