رئیس‌های جمهور کشورها معمولا سوار بهترین و لوکس ترین خودروهای دنیا می‌شوند. بنتلی، مرسدس بنز، لکسوس، ب ام و، رولز رویس و تویوتا معمولا خودروهایی هستند که رئیس جمهورها سوار آن‌ها می‌شوند. همان طور که حدس می‌زنید این خودرو به هیچ وجه به نسخه‌های تولید انبوه خود شباهت ندارند و معمولا با انبوهی از سیستم‌های محافظتی نظیر شیشه‌های ضد گلوله و لاستیک‌های ضد انفجار همراه هستند. در این مقاله می‌خواهیم شما را با کادیلاک جدید رئیس جمهور آمریکا آشنا کنیم.

هیولا

خودرویی که رئیس جهمور حال حاضر ایالات متحده‌ی آمریکا سوار می‌شود یک کادیلاک لیموزین است که با نام‌های مختلفی همچون هیولا (the beast) و یا کادیلاک وان (one) شناخته می‌شود.
این خودرو که برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ در اختیار دونالد ترامپ قرار گرفت حدود ۹ تن وزن دارد. بله درست خواندید وزن این خودرو ۹۰۰۰ کیلوگرم است. برای مقایسه بد نیست بدانید سدان‌های لوکس معمولا حدود ۲ تن وزن دارند. البته با توجه به ملاحظات امنیتی این خودرو وزن ۹ تنی آن چندان هم عجیب نیست.

شیشه‌های این لیموزین از ۵ لایه‌ی مختلف شیشه و پلی کربنات ساخته شده‌اند که قادرند جلوی نفوذ انواع گلوله را بگیرند. بدنه و درهای این خودرو که از لایه‌های مختلف فولاد، تیتانیوم، آلومینیوم، و سرامیک ساخته شده‌اند. ضخامت ورق درهای این خودرو بیش از ۲۰ سانتی متر است. بدنه‌ی این خودرو به لطف این مواد قادر است در مقابل انفجار و گلوله مقاومت کند. لاستیک‌های این خودرو به گونه‌ای ساخته شده‌اند که می‌توانند در مقابل گلوله و همچنین انفجار ایستادگی کنند. همچنین اتاق این خودرو کاملا ایزوله است. به این معنی که هیچ هوایی از خارج وارد این خودرو نمی‌شود و به همین دلیل می‌تواند حتی در مقابل حملات شیمیایی هم مقاومت کند.
از نظر طراحی این خودرو شبیه به خودروهای جدید کادیلاک مانند شاسی بلند اسکالید و سدان سی تی ۶ است. البته این خودرو از یک سدان بلند تر است و ارتفاع بیشتری دارد. 
هزینه‌ی ساخت تمام نسخه‌های این خودرو بیش از ۱۶ میلیون دلار بوده است. با این حساب می‌توان حدس زد که قیمت هر کدام از این خودروها چیزی بین ‍۱.۵ تا ۲ میلیون دلار است.