به جرات می‌توان گفت زمانی که به یک مرسدس بنز آفرودر فکر بکنیم سریعاً شاسی‌بلند نمادین G کلاس به فکرمان خطور خواهد کرد. البته این بار داستان فرق می‌کند چراکه شاسی‌بلند GLE کوپه توسط تاپ کار به یک محصولی “متفاوت” تبدیل شده است.


این تیونر نام خودروی خود را اینفرنو  4×4*2 گذاشته است. شایان ذکر است قبلاً نام اینفرنو 4×4 در یک GLE کوپه‌ی دیگر بکار رفته است.


خب چه ویژگی‌هایی باعث می‌شود این قدبلند لوکس آلمانی این‌قدر خاص و متفاوت باشد؟ سپرهای مشکی، حذف جلوپنجره، نصب وینچ جلو، رکاب‌های جانبی متفاوت، نصب زاپاس در عقب، روف راک با نوار میله‌ای و لاستیک‌های آفرود متمایز باعث ایجاد ظاهری جذاب و خاص شده‌اند.


از اینکه شما را ناامید می‌کنیم متأسفیم اما نمی‌دانیم که آیا قوای محرکه‌ی این شاسی‌بلند اسپورت هم ارتقا یافته یا نه چراکه فعلاً در خبرهای منتشر شده اشاره‌ای به این بخش نشده و تاپ کار گفته این فرایند فعلاً در حال پیشرفت است. همین داستان درباره‌ی کابین GLE کوپه هم نیز صدق می‌کند. البته با توجه به ظاهر خودرو فکر می‌کنیم احتمال دست‌کاری کابین نیز بالاست.


به هر حال باید گفت نسخه‌ی AMG این شاسی‌بلند از پیشرانه‌ی 8 سیلندر 5.5 لیتری توئین توربو با قدرت 557 اسب بخاری و گشتاور 700 نیوتون متری استفاده می‌کند. در مدل S هم خروجی 585 اسبی و گشتاور 760 نیوتون متری را شاهد هستیم. این نیرو از طریق یک گیربکس 7 سرعته اتوماتیک به چرخ ها منتقل می‌شود. چابک‌ترین نسخه‌ی GLE در عرض 4.2 ثانیه از سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت آن نیز 250 کیلومتر در ساعت می‌باشد. سفارش پکیج راننده باعث افزایش حداکثر سرعت به 280 کیلومتر در ساعت خواهد شد.

 

 

منبع: پدال