هاچ‌بک‌های کامپکت بزرگ‌ترین هاچ‌بک‌های بازار هستند که راحتی و جاداری یک خودروی خانوادگی را با ابعاد جمع‌وجور یک هاچ‌بک ترکیب کرده‌اند. این خودروها نیز مانند هاچ‌بک‌های ساب‌کامپکت در اروپا فروش و محبوبیت بالایی دارند اما در ایالات‌متحده خریداران چندان روی خوشی به آن‌ها نشان نمی‌دهند. در رقابت‌های پدال در گروه هاچ‌بک‌های کامپکت دوازده شرکت‌کننده حضور داشتند که در مرحلهٔ مقدماتی طی شش دوئل باهم به رقابت پرداختند. این خودروها عبارت‌اند از:

فورد فوکوس

سیتروئن C4

سئات لئون

هیوندای i30

نیسان پولسار

پژو 308

ام‌جی 5

کیا سید

مینی کلاب‌من

فولکس‌واگن گلف

اوپل آسترا

تویوتا آیوریس

 

پس از پایان مرحلهٔ مقدماتی، از بین این دوازده هاچ‌بک کامپکت، شش خودرو راهی مرحلهٔ یک‌چهارم نهایی شدند که این خودروها به شرح زیرند:

پژو 308

کیا سید

فولکس‌واگن گلف

اوپل آسترا

فورد فوکوس

سئات لئون

پی از برگزاری سه دوئل از گروه هاچ‌بک‌های کامپکت در مرحلهٔ یک‌چهارم نهایی، سه شرکت‌کننده شامل فولکس‌واگن گلف، کیا سید و فورد فوکوس به‌صورت مستقیم به مرحلهٔ نیمه‌نهایی راه پیدا کردند اما به دلیل فرد بودن صعودکنندگان، خودرویی که در این مرحله با کمترین اختلاف شکست خورده بود هم باید به راه‌یافتگان به مرحلهٔ نیمه‌نهایی اضافه می‌شد. این خودرو پژو 308 بود که به سه خودروی قبلی پیوست. پس از انجام دوئل‌های مرحلهٔ نیمه‌نهایی، فولکس‌واگن گلف و فورد فوکوس توانستند به مرحلهٔ نهایی راه پیدا کنند و فینالیست‌های گروه هاچ‌بک‌های کامپکت لقب گیرند.

در دوئل پایانی این گروه مجموعاً 1228 رأی به ثبت رسیده است که از این آراء سهم گلف 857 رأی و فوکوس 371 رأی بوده است. بدین ترتیب فولکس‌واگن گلف با کسب 70 درصد از کل آراء و غلبه بر فورد فوکوس، به انتخاب شما پیروز و قهرمان گروه هاچ‌بک‌های کامپکت شده است. این هاچ‌بک محبوب آلمانی برای رسیدن به این جایگاه، در مرحلهٔ مقدماتی با مینی کلاب‌من به رقابت پرداخت و با کنار زدن آن به مرحلهٔ یک‌چهارم نهایی رسید تا با اوپل آسترا به نبرد بپردازد. گلف اما حریف هم‌وطن خود را هم از سر راه برداشت و با غلبه بر کیا سید در مرحلهٔ نیمه‌نهایی، نهایتاً خود را به فینال رساند.

 

رقبای فولکس‌واگن گلف در مراحل مختلف رقابت‌ها

مرحله

رقیب

درصد آراء

مقدماتیمینی کلاب‌من79
یک‌چهارم نهاییاوپل آسترا77
نیمه‌نهاییکیا سید86
نهاییفورد فوکوس70

 

فولکس‌واگن گلف همواره یکی از بهترین هاچ‌بک‌های دنیا بوده و معیار ملاک این کلاس محسوب می‌شود. پیروزی گلف در این رقابت‌ها نیز نشان می‌دهد که مخاطبین پدال هم قائل به این برتری هستند و انتخاب کاملاً درستی داشته‌اند. گلف که برای اولین بار در سال 1974 به‌عنوان جایگزینی برای مدل بشدت محبوب و پرفروش بیتل به بازار آمد، هم‌اکنون در نسل هفتم خود قرار دارد اما این نسل به پایان عمر خود رسیده و به‌زودی شاهد رونمایی از نسل هشتم گلف خواهیم بود. این هاچ‌بک افسانه‌ای آلمانی در مدل‌ها و نسخه‌های بسیار مختلف و متنوعی تولید می‌شود اما در بین آن‌ها، گلف GTI مشهورترین و جذاب‌ترین عضو خانوادهٔ این خودرو محسوب می‌شود. این نسخهٔ اسپرت به یک پیشرانهٔ 2 لیتری چهار سیلندر توربو مجهز است که 230 اسب بخار قدرت و 350 نیوتن متر قدرت داشته و آن‌را از طریق یک گیربکس شش سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه به چرخ‌های جلو می‌رساند.

 

مشخصات فنی

پیشرانه2 لیتری I4 توربو
قدرت230 اسب بخار
گشتاور350 نیوتن متر
گیربکس6 سرعته دوکلاچه
محور محرکجلو
شتاب صفرتاصد6.4 ثانیه
حداکثر سرعت250 کیلومتر/ساعت
طول4,362 میلی‌متر
فاصلهٔ محوری2,626 میلی‌متر
وزن1311 کیلوگرم
مصرف سوخت6.4 لیتر ترکیبی
قیمت30,205 پوند

 

 

منبع: پدال