لکسس، جاده‌ی پیش روی راننده را با تکنولوژی هنرمندانه‌ی جدیدی روشن‌تر خواهد کرد. این تکنولوژی اواخر سال جاری در کراس اوور لوکس و فیس لیفت شده‌ی RX معرفی می‌شود.


این سیستم که باعث روشنایی ایمن‌تر در شب و شرایط آب و هوایی نامساعد می‌شود BladeScan نام داشته و کنترل فتومتریک جلوی خودرو را در بازه‌ی 1.7 تا 0.7 درجه بهبود می‌بخشد به این معنی که رانندگان قادر خواهند بود بخش‌هایی از جاده که معمولاً دیدن آن‌ها با استفاده از سیستم‌های نوربالا میسر نیست را مشاهده کنند. از جمله‌ی این بخش‌ها می‌توان به حاشیه‌ی جاده‌ها، عابران پیاده و موانع احتمالی اشاره کرد.

همچنین با این سیستم علائم جاده‌ای زودتر در دید راننده ظاهر خواهند شد.


اگرچه RX قبل از فیس لیفت به چراغ‌های LED با نوربالای تطبیقی مجهز بوده اما تشخیص عابران پیاده در سیستم جدید تا 24 متر بهبود یافته و این چراغ‌های جدید فاصله‌ی 56 متری را پوشش می‌دهند.


همچنین تکنولوژی جدید لکسس چشم دیگر رانندگان را اذیت نکرده و تعداد LED ها را در پایین‌ترین حد ممکن (10 عدد در هر طرف خودرو) نگه داشته است. این LED ها در ماژول جمع‌وجور گوشه‌ی هر چراغ نصب شده‌اند. این دسته‌ها به‌صورت خودکار روشن و خاموش شده ولی طراحی چراغ‌ها بدون تغییر باقی می‌ماند و آرایش دیلایت های یکپارچه تغییری نمی‌کند.


برند لوکس تویوتا این سیستم چراغ‌های تطبیقی جدید را در تیزری منتشر شده نمایش داده بنابراین می‌توانید با تماشای این ویدئوی بسیار کوتاه کارکرد آن در دنیای واقعی را نیز تصور نمایید.

 

منبع: پدال