پژو از نسل دوم کراس اوور ساب کامپکت پر فروش خود، ۲۰۰۸، برای سال ۲۰۲۰ رونمایی کرده است. ۲۰۰۸ یکی از پر فروش محصولات پژو محسوب می‌شود که به دلیل کیفیت ساخت قابل قبول، قیمت مناسب، پیشرانه‌ی کم مصرف و البته کلاسی که در آن تولید شده است از محبوبیت بالایی بین مصرف کنندگان این برند برخوردار است.

تغییرات ۲۰۰۸ در نسل دوم بسیار گسترده بوده است. اولین تغییری که در این خودرو مشاهده می‌شود ظاهر آن است. طراحی نسل دوم ۲۰۰۸ بسیار خشن تر است. سراسر بدنه‌ی این خودرو، به خصوص نمای جانبی آن، پر است از حجم‌ها و خطوط شکسته که ظاهری کمی، صرفا کمی مدرن تر به این خودرو بخشیده‌اند. باید بگوییم که ۲۰۰۸ جدید در مجموع بسیار جذاب تر از نسل اول خود است که البته این جذابیت بیشتر را مدیون شباهت خود با هاچ بک جذاب پژو، ۲۰۸، است. این خودرو را می‌توانیم به نوعی ۲۰۸ قد بلند بدانیم چرا که بسیاری از المان‌های طراحی ۲۰۸، نظیر چراغ‌ها و همچنین نمای جلو و عقب ۲۰۰۸ جدید شبیه به ۲۰۸ است. 

۲۰۰۸ جدید از نسل پیش خود کمی کشیده تر و حجیم تر است و این موضوع خودش را در جادار تر بودن اتاق این خودرو نشان می‌دهد. اتاق این خودرو از همان سبک جدید پژو پیروی می‌کند که البته حالا بسیار مدرن تر از گذشته است.

پیشرانه‌های بنزینی و دیزیلی این خودرو همان پیشرانه‌های نسل اول هستند. البته پژو به کلی مسائل فنی را رها نکرده است چرا که این خودرو حالا به صورت برقی هم قابل سفارش است.

نسخه‌ی برقی این خودرو به یک موتور برقی مجهز است که می‌تواند ۱۳۶ اسب بخار نیرو و ۲۶۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. در واقع نیروی این موتور در همان حد و اندازه‌های پیشرانه‌های فسیلی این خودرو است که می‌تواند خبر خوبی محسوب شود. موتور برقی این خودرو در کنار پکیج باتری ۵۰ کیلو وات ساعتی قرار می‌گیرد که طبق ادعای پژو برای پیمایش مسافتی در حدود ۳۱۲ کیلومتر کافی است. این پکیج باتری می‌تواند به کمک یک شارژر ۱۰۰ کیلو واتی ظرف مدت ۳۰ دقیقه به میزان ۸۰ درصد شارژ شود.
می‌توان گفت که پژو زمان مناسبی را برای به روز رسانی خودروی محبوب خود انتخاب کرده است چرا که با توجه به کلاس این خودرو احتمال آن بسیار زیاد است که نسخه‌ی برقی آن به فروش بسیار بالایی دست پیدا کند.