تویوتا آوالون TRD ستاره‌ی درخشان ویدئوی جدیدی بوده که قطعاً تماشای آن باعث جلب‌توجه خواهد شد.


تویوتا برای ساخت این کلیپ از کمک‌های راننده‌ی دریفت حرفه‌ای کِن گوشی و همچنین قهرمان پارالمپیک جارد والاس و پدرش جف والاس استفاده کرده است. این سه نفر با آوالون به پیست مسابقه رفته و بخش عقب سدان تویوتا را با استفاده از یک ترمزدستی هیدرولیکی بازی داده‌اند.


همان‌گونه که حدس می‌زنید آوالون TRD به‌صورت استاندارد با ترمزدستی هیدرولیکی عرضه نمی‌شود بلکه دارای ترمزدستی الکترونیکی بوده و بنابراین دریفت کردن به این صورت غیرممکن خواهد بود. با این وجود گوشی علیرغم دیفرانسیل جلو بودن آوالون دریفت های هیجان‌انگیزی با آن می‌زند.


تویوتا اواخر سال پیش بود که آوالون TRD را به همراه کمری TRD رونمایی کرد. هر دو خودرو از پیشرانه‌ی 6 سیلندر 3.5 لیتری تنفس طبیعی با قدرت 301 اسب بخار استفاده می‌کنند. یک گیربکس 8 سرعته ی اتوماتیک نیروی پیشرانه را به چرخه‌ای جلو می‌رساند. این قدرت برای چنین خودرویی مناسب و معقول بوده هرچند شاید بدنه‌ی گیرا و با ابهت آوالون شما را گول بزند و فکر کنید با خودروی قوی‌تری روبرو هستید.


از جمله ویژگی‌های بصری آوالون TRD که باعث تمایز آن با مدل‌های عادی می‌شود می‌توان به نمای جلوی گیرا، جلوپنجره‌ی بسیار بزرگ و… اشاره کرد. البته بخش اعظم این جلوپنجره از نوع پلاستیک مشکی بوده و عملکرد خاصی ندارد.

 

منبع: پدال