نیسان آلتیما سال پیش بازطراحی شد و حالا نیز با به‌روزرسانی‌های اندک وارد مدل سال 2020 خود می‌شود.


مدل پایه‌ی S این خودرو قیمت 24100 دلاری دارد که افزایش اندک 100 دلاری در بهای خود را تجربه کرده است. از آنجایی که این خودرو سال پیش کاملاً نونوار شده بنابراین تغییرات چندانی در آن صورت نگرفته اما خب شاهد معرفی پکیج دستیار راننده‌ی جدیدی هستیم که شامل بسته‌ی ایمنی سپر ایمنی 360 می‌باشد.


نیسان به قیمت این پکیج اشاره‌ای نکرده اما در داخل آن سیستم‌هایی همچون ترمز اضطراری خودکار با تشخیص عابران پیاده، هشدار خروج از مسیر و هشدار ترافیک عقب دیده می‌شوند. از دیگر سیستم‌های این پکیج می‌توان به دستیار نوربالا، هشدار نقاط کور و ترمز خودکار عقب اشاره کرد.


قیمت آلتیما SR از 25700 دلار آغاز می‌شود که نسبت به سال پیش افزایش قیمت 350 دلاری را تجربه کرده است. اگرچه قیمت این خودرو اندکی افزایش یافته اما این خودرو حالا به‌صورت استاندارد از بسته‌ی سپر ایمنی 360 یاد شده استفاده می‌کند.


مدل‌های آلتیما SV و SL تفاوت چندانی ندارند و تنها تغییر آن‌ها اضافه شدن تریم پیانو بلک به کابین بوده است. موضوع جالب اینکه قیمت این دو خودرو به ترتیب 300 و 150 دلار کاهش داشته است.


نهایتاً به مدل پرچم‌دار پلاتینیم می‌رسیم که قیمت 32180 دلاری آن نشان‌دهنده‌ی افزایش 150 دلاری نسبت به مدل سال قبل است. این خودرو نیز از تریم پیانو بلک و عملکرد حافظه‌ی آینه‌های جانبی سود می‌برد.


پیشرانه‌های آلتیما 2020 نسبت به قبل تغییری نداشته‌اند و به همین خاطر مدل پایه از پیشرانه‌ی 4 سیلندر 2.5 لیتری 188 اسب بخاری استفاده می‌کند. این پیشرانه با گیربکس ایکس ترونیک همکاری کرده و نیرو را به چرخه‌ای جلو منتقل می‌کند. مدل‌های مجهز به این پیشرانه را می‌توان با سیستم چهار چرخ محرک نیز سفارش داد.


اما پیشرانه‌ی 4 سیلندر 2 لیتری توربو هم در دسترس است که قدرت 248 اسب بخاری و گشتاور 370 نیوتون متری دارد. این گیربکس هم با همان گیربکس یاد شده همکاری کرده اما نیرو را تنها به چرخه‌ای جلو منتقل می‌کند.

 

 

منبع: پدال