4 مورد از تعمیرات خودرو که نباید خودتان انجام دهید

هنگامی که خودروی شما دچار مشکل میشود و با موفقیت آن را تعمیر می‌کنید، احساس رضایتبخشی به شما می‌دهد. انجام بعضی کارها جهت نگهداری از خودرو مانند عوض کردن فیلتر، تعویض روغن و یا حتی شمع ها به شما در کاهش هزینه ها کمک می‌کند، با این حال، کارهایی هستند که بهتر است آنها را به متخصص بسپارید، متخصصین مجاز، وقت زیادی را در محیط کلاس و کار، جهت ارتقاء توانایی های خود کرده ‌اند، این اشخاص مانند یک دکتر برای خودروی شما هستند. در این مقاله میپردازیم به چهار مورد از تعمیراتی که نباید خودتان انجام بدید.

۱)بدنه و رنگ
از نظر اکثر افراد، صافکاری و نقاشی یعنی یک کار بد و بی‌کیفیت و رنگی که بسیار ضعیف کار شده است.  در این زمینه اگر بتوانید از یک متخصص کمک بگیرید، نتیجه ی کار قطعا بهتر میشود.
2)رفع مشکل و تنظیم ECU
اگر قرار باشدکامپیوتر شخصی‌تان را خودتان تعمیر کنید هم باید گواهی ASE داشته و هم تکنسین باشید، پس لطفا در این مورد بدون داشتن اطلاعات کافی به سراغ تعمیر خودروی خود نروید! رفع مشکل و تنظیم ECU یک کار حساس است که اگر آن را به دست متخصص بسپارید، خیال شما  راحت ‌تر می شود.
3)تعویض شیشه جلو اتومبیل
این موضوع جزو آن دسته از تعمیرات است که تمامی رانندگان از هزینه های زیادی که دارد ترس دارند. اما مسلما کاری نیست که به تنهایی از پس آن بر بیایید! شیشه‌ های جلو و عقب خودرو نسبت به شیشه های بغل قیمت بالاتری دارند. این موضوع در حالی است که این شیشه ‌ها قابلیت ‌ترمیم نیز دارند. بازسازی این شیشه ‌ها به کمک لیزر انجام می‌شود که قیمت بالایی دارد و حدودا قیمتی برابر یک تا دو سوم قیمت خود شیشه را دارد.
۴) دست بردن در برق خودرو
از اجزای برقی ماشین چه برای کامپیوتر باشد چه برای خود ماشین سعی کنید دور بمانید، خودتان را از انجام این تعمیرات دور نگه دارید. تنها یک متخصص است که به خوبی اتصالات و حس‌گرها را می‌شناسد و می‌تواند مشکلات شما را حل کند نه خودتان.ممکن است مشکلات غیر معمولی پیش بیاید که باعث از کارافتادن خودرویی شود که تنها یک مشکل جزئی داشت. پس این کار ظریف و حساس را به یک متخصص باتجربه بسپارید قبل از این‌که اوضاع از چیزی که هست بدتر شود!!