پورشه 911 از سال 1963 تاکنون که اولین نسلش عرضه شده تغییرات چشمگیری را تجربه نموده است. البته باید گفت اگرچه این خودرو از نظر ابعاد کاملاً بزرگ شده اما پورشه کاری فوق‌العاده در حفظ و مدرن کردن طراحی افسانه‌ای این خودرو کرده است. البته که انجام چنین کاری برای هر خودروسازی آسان نیست مخصوصاً اینکه شما باید استانداردهای ایمنی نوین و دیگر قوانین را در طول چندین دهه رعایت نمایید.


پورشه به منظور جمع کردن هر 8 نسل 911 در کنار هم و معرفی جدیدترین نسل این خودرو به برادران قدیمی‌تر یک ویدئوی جذاب از کروز کردن این خودروها در جاده‌های تایلند منتشر کرده است. این پورشه‌ها در دو لاین بزرگراه‌های سه خطه‌ی تایلند حرکت کرده و صحنه‌های جذابی ایجاد می‌کنند. این خودروها پس از سوخت‌گیری مختصر دوباره به جاده بازمی‌گردد اما باران شده می‌شود. واضح است که باران هم نمی‌تواند این گردهمایی را به هم بزند!


جدیدترین نسل پورشه 911 به عنوان مدل سال 2020 معرفی شده و می‌تواند یکی از دلایل جمع شدن همه‌ی نسل‌های این خودرو پیش هم محسوب شود. اگرچه این خودرو از نظر ابعادی رشد کرده اما سبک‌تر از نسل پیشین بوده و به لطف استفاده‌ی زیادتر از آلومینیوم و کاهش نیاز به فولاد حتی سبک‌تر از مدل 997 معرفی شده در سال 2005 می‌باشد.


شکی وجود ندارد که پورشه 911 در طول عمر 56 ساله‌ی خود یکی از نمادین‌ترین خودروهای دنیا بوده است. پورشه همچنان روی بهبود این خودرو متمرکز بوده و آن را در بالاترین سطح خودروهای اسپورت خود نگه خواهد داشت. طراحی پیشرانه و دیفرانسیل عقب 911 شاید در ابتدا گزینه‌ی عجیبی برای شروع بوده اما این ترکیب بیش از نیم‌قرن است که جواب داده و ما چه کسی باشیم که بخواهیم دراین‌باره قضاوت کنیم؟!

 

 

منبع: پدال