آمریکایی‌ها هم‌اکنون خودروی خود را بیشتر از قبل نگه می‌دارند. این را یک مطالعه‌ی جدید که توسط HIS Markit انجام شده نشان می‌دهد. نتیجه‌ی این بررسی مشخص کرده متوسط سن خودروهای سبک در آمریکا به 11.8 سال رسیده است.


گفته شده قدیمی‌ترین خودروها در غرب آمریکا تردد می‌کنند و متوسط سن 12.4 سال دارند؛ اما خودروهای جدیدتر در شمال شرقی این کشور حضور داشته و متوسط سن آن‌ها 10.9 سال اعلام شده است.

اگر بخواهیم بیشتر وارد جزئیات بشویم باید بگوییم مونتانا خودروهایی با بیشترین سن متوسط را داشته که برابر با 16.6 سال است. در مقابل هم ورمونت با متوسط سن 9.9 سال برای خودروها قرار دارد.


بدون هرگونه تعجبی باید گفت محبوبیت پیکاپ ها، کراس اوورها و شاسی بلندها نیز در این مطالعه انعکاس یافته است. اگرچه متوسط سن خودروهای سواری نسبت به سال پیش 2.2 درصد افزایش یافته اما این میزان برای پیکاپ ها تنها 0.1 درصد بوده است.

قیمت خودروها نیز در حال افزایش بوده اما IHSMarkit می‌گوید این دلیل بیشتر نگه‌داشتن خودروها توسط مالکان نیست. مدیر این شرکت می‌گوید تکنولوژی بهتر و بهبود کلی کیفیت خودروها از جمله دلایل اصلی برای بالا رفتن سن متوسط خودروها می‌باشد.

Jaguar and Oliver Sweeney co-develop driving shoes
جدای از افزایش سن خودروها تعداد آن‌ها نیز بیشتر می‌شود. گفته شده امروز بیش از 278 میلیون دستگاه خودرو در آمریکا تردد می‌کنند که نسبت به سال پیش افزایش حدود 5.9 میلیون دستگاهی را نشان می‌دهد. این افزایش تعداد خودروها یکی از رکوردهای چندین سال اخیر می‌باشد.


شاید خودروسازان نگران این موضوع باشند که مالکان خودروهای خود را بیشتر نگه می‌دارند اما خب جنبه‌های مثبتی نیز وجود دارد. مدیر HIS Markit می‌گوید بهبود کسب‌وکار کمپانی‌های افترمارکتی و مراکز سرویس و تعمیرات از جمله خوبی‌های افزایش سن ناوگان خودرویی است.

 

 

 

منبع: پدال