خودروهای مخصوص دولتمندان و قدرتمندان جهان

خودروهای دولتی همیشه به خاطر انتقال حس قدرت، توانایی و حرفه‌ای بودن انتخاب می‌شوند. این خودروها در رسانه‌ها به وفور دیده می‌شوند و به امکانات حفاظتی و امنیتی پیشرفته ای مجهز می‌شوند. بنز برای رهبران دولت‌ در خطوط تولید استانداردهای بالا و ویژه‌ای دارد و به همین دلیل اغلب رهبران جهان این استانداردها را دوست دارند. اما بسیاری از کشورها خودروهای تولید داخلی کشورشان را ترجیح می‌دهند. ما در این مطلب از لوکس ترین تا عجیب ترین خودروهای مورد علاقه دولتمندان را برای شما آورده ایم.


مرسدس بنز ۶۰۰ ، ۱۹۶۳- ۱۹۸۱
مرسدس بنز ۶۰۰ بهترین خودرو برای رئیس‌جمهورها، در طی چند دهه متوالی بود. این خودرو در مدل های سدان، لیموزین‌های کشیده و خودروهای کوچک با سقف تاشو در عقب خودرو دیده شد. این خودرو یکی از گران‌ترین خودروهای زمان خود بود که یکی از قدرتمندترین آنها برای «پاپ پل ششم» در سال ۱۹۶۵ بود.


هونگ‌کی L5
هونگ‌کی L5 یک برند جدید است. این خودرو کاملا مشابه مدل اصلیL5 از سال ۱۹۵۸ ساخته شده و خودرویی است که مورد علاقه «مائو» بود. حزب کمونیست چین در آن سال‌ها این خودرو را برای بازدیدهای دولتی انتخاب کرد.


لانچیا ثسیس ۲۰۰۲- ۲۰۰۹
این خودرو برای به دست آوردن اعتبار رو به سقوطش تاسیس شد. بعد از تولید این خودرو لانچیا تا چند سال بعد از آن عملکرد موفقیت آمیزی داشت. سال‌های سال، ثسیس یکی از خاص ترین خودروهای دولتی جهان محسوب می‌شد.


زیل ۴۱۰۴۷
لیموزین زیل نگاهی کمیاب به توانمندی دولت اتحاد شوروی بود. در طی سال‌ها، دولت شوروی ارتقاهای کمی را روی این خودرو انجام داد. در نهایت مدل ۴۱۰۴۷ اندکی به روز شده تر از مدل های قبلی خود از آب درآمد. این خودرو بین سال‌های ۱۹۸۵ تا ۲۰۰۲ بدون ایجاد تغییر و در تعداد زیاد ساخته شد.


لینکلن کانتیننتال ۱۹۷۰ کره شمالی
در مراسم تشییع جنازه «کیم جانگ دوم» در سال ۲۰۱۱ مردم غرب با این خودروی لوکس بسیار هیجان زده شدند. ساخت این خودرو در کره شمالی عجیب بود اما ظاهرا این خودرو در دهه ۱۹۷۰ توسط یک نمایندگی ژاپنی به کره قاچاق شده بود.


تویوتا سنتری
تویوتا خودروی عجیبی است. ارتقاهای زیادی روی تویوتا انجام نمی شود و مدل سنتری در سال ۱۹۹۷ دچار تغییرات مکانیکی شد و موتور قوی تری به آن اضافه شد. این خودرو در رویدادهای رسمی توسط نخست‌وزیر، اعضای بلندمرتبه دولت و اعضای خانواده سلطنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد .


لیموزین کانتینتال لینکلن ۱۹۶۱
بعد از ترور کندی این خودرو در آمریکا شناخته شد. کندی از فورد درخواست کرده بود که خودرویی برای ریاست جمهوری کاخ سفید بسازد تا آن هارا با خودروهای مدل ۱۹۴۰ کاخ سفید جایگزین کنند. بعد از ترور جان کندی این خودرو بازسازی شد و تا سال ۱۹۷۷ خدمت کرد. در حال حاضر این خودرو در موزه هنری فورد در دیربورن میشیگان قرار دارد.


رولز رویس فانتوم IV
این خودرو در اسپانیا و انگلستان به عنوان خودروی رسمی مقامات دولتی استفاده می‌شود و افراد عادی نمتوانند آن را بخرند. از این خودرو تنها 18 عدد ساخته شده است و مخصوص سران دولت به دست رولز رویس طراحی شده است.


کادیلاک یک ۲۰۰۹
لیموزین رئیس جمهوری آمریکا در قالب یک سدان لوکس که روی پلت ‌فرم پیک آپ ساخته شده است. این خودرو به طور کامل ضد گوله است و در مقابل حملات راکتی نیز مقاومت می‌کند. این خودروی لوکس به عنوان ایمن ترین خودروی مدرن جهان شناخته می شود. مدل‌های ارتقا یافته این خودرو در سال ۲۰۱۷ جایگزین قدیمی‌ها می‌شوند.