جدیدترین روش سرقت خودرو توسط سارقان خودرو

با پیشرفت تکنولوژی خودروها، سارقان خودرو نیز روش‌های سرقت خود را به جدید تر می‌کنند؛ برای روشن کردن بعضی از خودروها تنها لازم است که دکمه استارت را فشار دهید تا خودرو روشن شود و دیگر احتیاجی به انداختن کلید و روشن کردن نیست. راننده تنها با باز کردن کلید مخصوص درب خودرو را باز می‌کند و بعد از آن دکمه استارت را فشار می‌دهد و به راه می‌افتد.

روش جدید سارقان چیست؟
برای سرقت این مدل از خودروها دیگر به سنجاق قفلی یا شکستن شیشه اتومبیل نیازی ندارید. سارق به وسیله یک شی رمز آلود که دوربردی حدود ۳ الی ۵ متر دارد، خود را نزدیک کلید مخصوص راننده قرار می‌دهد و به وسیله فرستادن سیگنال با کلید مخصوص ارتباط برقرار می‌کند و درب خودرو را باز می‌کند و کمتر از چند دقیقه ماشین را با خود می‌برد. حتی دزدان خودرو می‌توانند خودروهای برقی تسلا را هم به آسانی سرقت کنند، فقط لازم است که اندکی زبان برنامه نویسی بلد باشند و با هک کردن اپلیکیشن مخصوص تسلا، بدون هرگونه سر و صدایی خودرو را سرقت کنند. طبق خبرگزاری Autonews،  NCIB به همکاری بنگاه خودروی CarMax در ماه گذشته آزمایشی انجام دادند؛ آنها حدود ۳۵ مدل خودرو را در ناحیه ای از شیکاگو بردند و از آن ابزار رمزآلود کمک گرفتند تا این خودرو هارا باز کنند. آنها با کمک آن ابزار توانستند درب 19 خودرو را باز کنند و 18 تای آنهارا روشن کردند و از محل پارک شده دور کردند.
راه جلوگیری از آنها چیست؟
دزدان خودرو در هر حالی وجود دارند اما برای بیشتر شدن ایمنی خودرو باید وسایل با ارزش را از داخل خودرو برداشت و آن را در خودرو رها نکرد، همچنین کلید مخصوص خودرو را باید پیش خود نگه دارید و ماشین را در جاهای خلوت پارک نکنید و ترجیحا در جاهای شلوغ و پر رفت و آمد ماشین را پارک کنید. از طرفی مهندسان خودرو باید ضریب ایمنی خودرو ها را بالا برده و آزمایشاتی در مورد بالا بردن امنیت قفل‌های خودرو را انجام دهند. به عنوان مثال برخی از خودروها با سیستم اثر انگشت راننده به جای کلید کار میکنند. اکثرا دزدان خودرو در کمین خودروها هستند و حتی دانش خود را با تکنولوژی ‌های روز دنیا به روز می‌کنند پس شاید وقت آن رسیده که خودروسازان با سرمایه گذاری بیشتر ضریب ایمنی خودروهایشان را بالا ببرند.