طی مدتی که از سال 2019 سپری شده است، فروش خودرو در سراسر ایالات‌متحده همواره کاهش داشته است تا جایی که به گزارش بلومبرگ، ممکن است این کشور از لحاظ فروش خودرو بدترین نیمسال خود را از سال 2013 تجربه کند. هرچند مجموع فروش خودرو در نیمهٔ اول امسال هنوز محاسبه نشده است اما با توجه به آمار فروش پنج ماه ابتدایی 2019، تحلیل‌گران JD Power و LMC Automotive بر این باورند که احتمالاً فروش خودرو نسبت به مدت مشابه سال گذشته بین 2.9 تا 3.3 درصد کاهش خواهد داشت.

 

درنتیجه، انتظار می‌رود امسال مجموع فروش سالانهٔ خودرو در بازار ایالات‌متحده به 17 میلیون دستگاه برسد که کمتر از 17.3 میلیون دستگاه سال 2018 است. نکتهٔ جالب اینکه هرچند فروش خودرو در بازار آمریکا در حال کاهش است اما قیمت متوسط خودروهای صفرکیلومتری که در سراسر این کشور به فروش می‌رسند رو به افزایش است به‌گونه‌ای که میانگین قیمتی در نیمهٔ نخست امسال به 33,346 دلار رسیده که بالاترین حد خود بوده و 4 درصد از سال گذشته بیشتر است.

به گفتهٔ بلومبرگ، علاقهٔ خریداران آمریکایی به شاسی‌بلندها و تراک‌ها، به خودروسازان کمک کرده تا علیرغم کاهش فروش، همچنان سود خود را حفظ کنند. علاوه بر این، یکی دیگر از قسمت‌های تعجب‌برانگیز این گزارش این است که علیرغم کاهش فروش خودروهای جدید، امسال شرکت‌های اجارهٔ خودرو و خریداران تجاری خودروهای بیشتری نسبت به قبل خریداری کرده‌اند؛ بنابراین JD Power و LMC Automotive پیش‌بینی کرده‌اند که فروش خودروهای اجازه‌ای در ماه ژوئن 3.9 درصد افزایش داشته باشد.

 

 

منبع: پدال