مسابقاتی با نام Extreme E برگزار خواهد شد که معادل مسابقات قهرمانی فرمول E در خارج از جاده است. خودروی مسابقه‌ای اودیسه 21 نیز به دنبال شرکت در این مسابقات است.


اولین کسی که به فکر راه‌اندازی این مسابقات بوده مدیر فرمول E آقای الخاندرو آگاگ می‌باشد. تولیدکننده‌ی این خودرو در فستیوال سرعت گوودوود خودروی خود را به نمایش گذاشته و برخی جزئیات آن را نیز در اختیار رسانه‌ها گذاشته است.


شاید اولین چیزی که با دیدن اودیسه 21 متوجه شوید ابعاد آن است. این خودرو طول 4.38 متری، عرض2.2 متری و ارتفاع 1.88 متری داشته و وزن آن نیز 1632 کیلوگرم است که به این ترتیب سنگینی آن دو برابر یک خودروی فرمول E است.


هنوز جزئیات برگزاری این مسابقات و همچنین مشخصات خودروها نهایی نشده است. اودیسه 1 تنها یک خودروی نمایشی در گوودوود بوده که توسط شرکت تکنولوژی‌های مسابقه‌ای اسپارک ساخته شده است. تمامی شرکت‌های حاضر در این مسابقات از شاسی و مجموعه باتری مشترک که توسط شرکت مهندسی پیشرفته ویلیامز تولید می‌شوند استفاده خواهند کرد. تیم‌ها پیشرانه‌ی الکتریکی خود را تولید خواهند کرد. برخی آزادی عمل‌ها در بخش بدنه خواهند داشت.


مدیر فنی سازنده درباره‌ی این خودرو گفته که نمونه‌ی نهایی قدرتی بیشتر از یک خودروی رالی خواهد داشت. تئوفیل گازین گفته است:

 

چالش ما ساخت خودرویی بوده که می‌تواند از تمامی مسیرها عبور کند. اودیسه 21 و عملکرد آن بسیار احساس‌برانگیز خواهد بود و قدرت و گشتاور آن از خودروهای قهرمانی رالی فراتر خواهد رفت. در واقع باید گفت پرفورمنس این خودرو فوق‌العاده چشمگیر خواهد بود.

 

منبع: پدال