اگر مالک یک رولزرویس فانتوم باشید قطعاً هرگز درباره‌ی سرویس این خودرو و هزینه‌های مرتبط با آن نگران نخواهید بود!


احتمال اینکه شما دست به آچار شده و روغن پیشرانه‌ی فانتوم را تعویض کنید زیر صفر است (!) اما اگر از ابزار مناسب استفاده کنید به آسانی خواهید توانست روغن این خودرو را همانند هر خودروی دیگری عوض کنید.


اگر یادتان باشد پیش از این ویدئوهایی از تعویض روغن خودروهای جذاب و سطح بالا منتشر کرده بودیم که فرایند اصلاً ساده‌ای هم نبوده و یکی از مثال‌های بارز آن بوگاتی ویرون می‌باشد؛ اما خب فرایند تعویض روغن فانتوم این‌گونه نیست. احتمالاً برای این کار باید از ب ام و تشکر کنیم که باعث شده سرویس این خودرو بدون انجام کارهای سخت و مراجعه به نمایندگی‌ها انجام شود.


همانند اکثر خودروها، تعویض روغن فانتوم فرایند نسبتاً ساده‌ای است که با یافتن پیچ تخلیه‌ی نزدیک یکی از میله‌های سیستم تعلیق آغاز می‌شود. زمانی که تمامی روغن پیشرانه خالی شد می‌توان فیلتر روغن بزرگ و محفظه‌ی آن را شل و باز کرد. یکی از جنبه‌های جالب فانتوم این است که روغن زیادی را میل می‌کند! میزان دقیق آن 7.5 لیتر است که خب برای یک پیشرانه‌ی بزرگ کاملاً منطقی می‌باشد.


تعویض روغن این سدان بسیار لوکس تنها نیازمند بالا بردن جلوی خودرو است اما خب رفتن زیر این خودرو احتمالاً سخت خواهد بود زیرا وزن آن بسیار بالا بوده و قطعاً اتکا کردن به جک هیدرولیکی کار مناسبی نخواهد بود و بهتر است از سطح اتکای مناسب دیگری نیز استفاده کرد.
 

 

منبع: پدال