رنو فروش شاسی‌بلند کوپه‌ی خود با نام آرکانا (Arkana) را آغاز کرد که در حال حاضر تنها در بازار روسیه عرضه می‌شود. ثبت سفارش برای این خودرو چند روزی است که شروع شده و قیمتی حدود ۱۵ هزار و ۹۰۰ دلار برای نسخه‌ی پایه‌ی آن تعیین شده است. در مدل پایه که با نام Life شناخته می‌شود این خودرو به یک پیشرانه‌ی ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی به قدرت ۱۱۳ اسب‌بخار مجهز است. جعبه‌دنده‌ی این مدل نیز از نوع ۵ سرعته‌ی دستی است و نیرو را به چرخ‌های جلو انتقال می‌دهد. 

Renault Arkana

 

امکانات استاندارد این خودرو شامل چراغ‌های LED، رینگ‌های ۱۷ اینچی آلومینیومی، سیستم  Radio Connect، بلوتوث، شیشه‌های برقی، سیستم تهویه‌ی مطبوع و فرمان قابل تنظیم تلسکوپی است. مشتریان می‌توانند مدل TCe150 این خودرو را با پیشرانه‌ی ۱.۳ لیتری توربوشارژر به قدرت ۱۴۸ اسب‌بخار و با جعبه‌دنده‌ی CVT سفارش دهند. قیمت این تیپ در نسخه‌ی تک دیفرانسیل از ۱۹ هزار و ۳۰۰ دلار شروع می‌شود و با پرداخت ۱۷۲۵ دلار قیمت بیشتر می‌توان مدل چهارچرخ محرک را هم سفارش داد. 

Renault Arkana

رنو آرکانا در سه تیپ Life، Drive و Style به بازار عرضه می‌شود. یک نسخه‌ی تولید محدود از این خودرو با نام Edition One نیز وجود دارد که با قیمت ۲۳ هزار و ۵۰۰ دلار عرضه می‌شود. این نسخه به پیشرانه‌ی توربو و سیستم چهارچرخ محرک مجهز است. حالت‌های رانندگی این مدل شامل اسپرت، اکونومی و MySense هستند و با انتخاب هر یک از آن‌ها واکنش، تنظیمات پیشرانه و جعبه‌دنده‌ی تغییر می‌کند. 

Renault Arkana

 

بسته به تیپ انتخابی، رنو آرکانا می‌تواند به امکاناتی مانند سیستم اطلاعات و سرگرمی با نمایشگر ۸ اینچی، اپل کارپلی، اندروید اتو، سیستم صوتی حرفه‌ای بوز و نورپردازی داخلی ۸ رنگ مجهز شود. امکانات ایمنی که به‌صورت آپشن روی این خودرو عرضه می‌شوند نیز شامل دوربین‌های دید اطراف، سیستم هشدار نقطه‌ی کور و غیره هستند. 

Renault Arkana

رنو آرکانا در ۷ رنگ به بازار عرضه می‌شود که دوتای آن‌ها ویژه بوده و فقط در تیپ TCe 150 قابل سفارش هستند. رنو آرکانا در کارخانه‌ی رنو در مسکو مونتاژ می‌شود و گفته شده که رنو تست‌های لازم را برای این خودرو در شرایط آب و هوای سخت روسیه انجام داده است.

 
 

منبع: زومیت