مرسدس AMG به‌تازگی مدل جدید A45 را معرفی کرده است. این خودرو از نظر قدرت، نسبت به نسل قبلی خود پیشرفت زیادی کرده است و حالا می‌توان آن را با قدرت ۴۱۶ اسب‌بخار خریداری کرد. جالب است که مدل A45 S با وجود داشتن پیشرانه‌ی ۴ سیلندر، قدرت بیشتری از آئودی RS3 اسپرت بک ۵ سیلندر دارد. هنوز مشخص نیست که آیا آئودی برنامه‌ای برای افزایش قدرت پیشرانه‌ی ۵ سیلندر خطی ۲.۵ لیتری دارد یا نه؛ اما شرکت تیونینگ ABT منتظر تصمیم مدیران آئودی نمانده و خود اقدام به افزایش قدرت این مدل کرده است.

Audi RS3 Sportback by ABT Sportsline

 آئودی RS3 به پکیج Power S تیونر مجهز است. پس از اعمال تغییرات، قدرت پیشرانه به ۴۶۴ اسب‌بخار و گشتاور آن به ۵۴۰ نیوتن‌متر افزایش پیدا کرده است. تیونر توانسته قدرت پیشرانه را ۷۰ اسب‌بخار و گشتاور آن را ۶۰ نیوتن‌متر در مقایسه با نسخه‌ی استاندارد ارتقا دهد. ABT هنوز اعلام نکرده که سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتر آئودی RS3 پس از اعمال این تغییرات چقدر کاهش یافته است. با توجه به عملکرد نسخه‌ی استاندارد این خودرو در ۴.۱ ثانیه، می‌توان حدس زد که محصول ABT کمتر  از ۴ ثانیه برای سرعت‌گیری تا ۱۰۰ کیلومتربرساعت داشته باشد.

Audi RS3 Sportback by ABT Sportsline

 نسخه‌ی استاندارد RS3 مانند بسیاری از خودروهای امروزی دارای حداکثر سرعت محدود شده‌ی ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت است. ABT اما به‌صورت آپشن و با دریافت ۱۵۰۰ یورو می‌تواند محدود کننده‌ی سرعت الکترونیکی را از روی خودرو حذف کند. پس از حذف این قطعه، آئودی RS3 اسپرت بک می‌تواند به حداکثر سرعت ۲۸۵ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. 

Audi RS3 Sportback by ABT Sportsline

تغییرات در آئودی RS3 اسپرت بک فراتر از بخش فنی است. ABT رینگ‌های استاندارد این خودرو را با نمونه آلومینیومی ۱۹ اینچی اختصاصی خود به رنگ سیاه مات جایگزین کرده است. برای کسانی که طرفدار رینگ‌های بزرگ‌تر باشند امکان سفارش رینگ‌های ۲۰ اینچی نیز وجود دارد. تغییرات دیگر این مدل شامل ترمزهای قوی‌تر، کیت آنتی رول بار، سیستم تعلیق کویل‌اور و چند تغییر کوچک درون کابین است.

Audi RS3 Sportback by ABT Sportsline
 

منبع: زومیت