اگرچه بسیاری از خودروسازان استفاده از گیربکس‌های دستی در محصولات لوکس خود را کنار گذاشته‌اند اما کادیلاک تأکید کرده به عرضه‌ی محصولات سری V با این نوع گیربکس‌ها ادامه خواهد داد.

 


مارک روس رئیس جنرال موتورز در زمان رونمایی از کادیلاک CT4-V و CT5-V گفته که کادیلاک گیربکس‌های دستی را در خودروهای سری V عرضه خواهد کرد.


فعلاً هیچ‌یک از خودروهای یاد شده با گیربکس دستی در دسترس نیستند بلکه فعلاً با گیربکس 10 سرعته ی اتوماتیک عرضه می‌شوند. البته بیانیه‌ی روس نشان می‌دهد که نسخه‌های داغ CT4-V و CT5-V با گیربکس‌های دستی ارائه خواهند شد.


دنیای خودرو انتظار داشت کادیلاک این دو خودرو را به عنوان جایگزین‌های ATS-V و CTS-V معرفی کند اما این‌گونه نشد و آن‌ها بیشتر در دسترس عموم قرار گرفتند چراکه کادیلاک گفته مرعوب خودروهای سری V این برند شده‌اند.


خوشبختانه این دو خودرو طرفداران محصولات پرفورمنس را راضی خواهند کرد. نسخه‌های پرچم‌دار CT4-V و CT5-V می‌توانند از نشان بلک وینگ استفاده کنند. احتمال بکار رفتن پیشرانه‌ی 8 سیلندر توئین توربوی CT6-V در مدل CT5-V با قدرت 600 اسب بخاری وجود دارد. همچنین گفته شده CT4-V احتمالاً از پیشرانه‌ی 6 سیلندر توئین توربو استفاده خواهد کرد.


اگر این دو خودرو با گیربکس دستی در دسترس باشند طرفداران کادیلاک حتماً خوشحال خواهند شد. هرچه باشد فکر کردن به یک سدان با قدرت بالای 500 اسب بخار و گیربکس دستی هم هیجان‌انگیز است چه برسد به راندن چنین خودرویی!

 

 

 

منبع: پدال