اکثر افرادی که به دنبال کراس اوورها می‌روند توجه چندانی به قدرت و اسب بخار نشان نمی‌دهند اما افرادی که خواهان یک خودروی لوکس هستند که از سواری آن لذت ببرند باید گزینه‌های خاصی را مدنظر قرار دهند. با وجود تکنولوژی‌های مدرن می‌توان کراس اوورها و شاسی بلندهایی را دید که بهتر از خودروهای سواری چند سال پیش عمل می‌کنند. در ادامه شما را با سریع‌ترین شاسی بلندهای امسال آشنا می‌کنیم. با ما همراه باشید.

  • رولزرویس کولینان (قدرت 563 اسب بخاری)

 


یک خودروی لوکس واقعی باید پیشرانه‌ای قوی داشته باشد تا شتاب گیری نرم و بی‌زحمتی را به ارمغان بیاورد. کولینان صرف‌نظر از نظراتی که درباره‌اش وجود دارد از پیشرانه‌ای قابل‌توجه استفاده می‌کند. پیشرانه‌ی 12 سیلندر 6.7 لیتری توئین توربوی این قدبلند لوکس قدرت 563 اسبی و گشتاور 850 نیوتون متری تولید می‌کند و باعث می‌شود کولینان در عرض 4.8 ثانیه از سکون به سرعت 96 کیلومتر در ساعت برسد.

 

  • ب ام و X6 M (قدرت 567 اسب بخاری)

ب‌ام‌و X6 M


این خودرو نسخه‌ی کوپه‌ی X5 M است اما فعلاً X5 M 2019 معرفی نشده و ما به همین خودرو بسنده می‌کنیم؛ اما یکی از نقاط قوت این خودرو پیشرانه‌ی 8 سیلندر 4.4 لیتری توئین توربو با قدرت 567 اسبی است که باعث می‌شود شاسی‌بلند کوپه‌ی ب ام و در عرض 3.8 ثانیه از سکون به تندی 96 کیلومتر در ساعت برسد. انتظار می‌رود نسل جدید این خودرو شتاب گیراتری داشته باشد.

 

  • رنجروور اسپورت SVR (قدرت 575 اسب بخاری)


رنجروور هرگز به خاطر پرفورمنس خود در جاده و پیست مشهور نشده بلکه همگان آن را به خاطر اشرافیت و توانایی‌های بالا در آفرود می‌شناسند. البته زمانی که بخش خودروهای ویژه‌ی جگوار لندروور اقدام به تولید رنجروور اسپورت SVR کرد همه‌چیز تغییر کرد. پیشرانه‌ی 8 سیلندر 5 لیتری سوپرشارژردار با قدرت 575 اسب بخار باعث ایجاد شتاب 4.3 ثانیه‌ای می‌شود. یک زمان فقط جگوار به خاطر سرعت و شتاب شناخته می‌شد اما حالا لندروور هم وارد این محدوده شده است.

 

  • مرسدس-ای ام جی GLS63 (قدرت 577 اسب بخاری)


ای ام جی همیشه در چنین لیست‌هایی حضور داشته و حالا هم نوبت به GLS63 رسیده است. این خودرو از پیشرانه‌ی 8 سیلندر 4 لیتری توئین توربو استفاده کرده است. همین نیروگاه بزرگ باعث می‌شود شاسی‌بلند لوکس مرسدس در عرض 4.5 ثانیه از سکون به سرعت 96 کیلومتر در ساعت برسد.

 

  • مرسدس-ای ام جی GLE63 S (قدرت 577 اسب بخاری)


دیگر محصول قدبلند مرسدس در این لیست GLE63 S است که از همان پیشرانه و گیربکس برادر بزرگ‌تر استفاده کرده ولی به خاطر اینکه GLE63 S خودروی کوچک‌تری است شتاب آن در عرض 4.1 ثانیه ثبت می‌شود. انتظار می‌رود نسل جدید GLE 2020 در نسخه‌ی ای ام جی خود قدرت بیشتری داشته باشد.

 

  • مرسدس-ای ام جی G63 (قدرت 577 اسب بخاری)


جی کلاس افسانه‌ای هم از همان نیروگاه 8 سیلندر دو برادر قبلی استفاده می‌کند و قدرت و گشتاور آن به ترتیب برابر با 577 اسب بخار و 850 نیوتون متر می‌باشد. مرسدس ادعا می‌کند شتاب این شاسی‌بلند در 3.9 ثانیه ثبت می‌شود.

 

  • مزراتی لوانته تروفئو (قدرت 582 اسب بخاری)


اگرچه ما هنوز کراس اوور فراری را ندیده‌ایم اما مزراتی چندی است که وارد این بازی شده است. این خودرو در نسخه استاندارد خود قدرت قابل‌توجه 582 اسبی را از یک پیشرانه‌ی 6 سیلندر توئین توربو می‌گیرد. البته مدل تروفئو دارای پیشرانه‌ی 8 سیلندر 4 لیتری توئین توربو است.

 

  • بنتلی بنتایگا اسپید (قدرت 626 اسب بخاری)


همانند رولزرویس کولینان، بنتایگا هم باید یک نیروگاه خاص برای شتاب گیری نرم داشته باشد و پیشرانه‌ی 12 سیلندر 6 لیتری توئین توربوی آن با قدرت 626 اسب بخاری حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. قدرت بنتایگا اسپید نسبت به مدل‌های استاندارد 26 اسب بخار بیشتر است و همین امر باعث می‌شود حداکثر سرعت خودرو برابر با 305 کیلومتر در ساعت باشد.

 

  • لامبورگینی اوروس (قدرت 641 اسب بخاری)


شاسی‌بلند مشهور لامبورگینی از نظر قدرت در رده‌ی دوم این لیست قرار داشته اما شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت 3.2 ثانیه‌ای آن کاملاً گیراست. پیشرانه‌ی 8 سیلندر توئین توربوی این قدبلند ایتالیایی قدرت 627 اسبی داشته اما یک شاسی‌بلند آمریکایی وجود دارد که اعداد بزرگی را نشان می‌دهد و خب ما هم می‌دانیم همه به اعداد نگاه می‌کنند.

 

  • جیپ گرند چروکی تراک هاوک (قدرت 707 اسب بخاری)


کم مانده که فیات-کرایسلر از پیشرانه‌ی 8 سیلندر 6.2 لیتری سوپرشارژردار همی که قدرت 707 اسبی دارد در مینی ون پاسیفیکا استفاده کرده و دیوانگی را به حد اعلا برساند. چروکی تراک هاوک الماس درخشان این خودروساز بوده و رکوردهای زیادی را به خود اختصاص داده است.

 

منبع: carbuzz

 

 

منبع: پدال