ایوکو طی رویدادی در مادرید اسپانیا کِشندهٔ کاملاً جدید خود بنام S-Way را رونمایی کرده است. این کِشنده‌ای سنگین است که جایگزین مدل سالخوردهٔ استرالیس شده و پرچم‌دار جدید ایوکو محسوب می‌شود. این کِشنده همچنین اولین مدل از سری جدید Way ایوکو به‌حساب می‌آید. S-Way با مصرف سوخت و تولید آلایندگی پایین، کابین بازطراحی شده و بهبود قابلیت اتصال، آمادهٔ رقابت با رقبای سرسخت اروپایی است. کابین جدید این کِشنده با هدف جادار بودن طراحی شده و کارایی را با راحتی ترکیب کرده است. این کابین همچنین از ساختار تقویت‌شده برخوردار بوده و دید اطراف آن نیز بهبود یافته است.

 

در طراحی اتاق S-Way آئرودینامیک بهبود پیدا کرده که به ادعای ایوکو کاهش 4 درصدی مصرف سوخت را به همراه خواهد داشت. بااین‌حال برخلاف مرسدس بنز آکتروس که در آن آینه‌های جانبی با دوربین و نمایشگرهای داخلی جایگزین شده‌اند، در S-Way همچنان از آینه‌های معمولی استفاده شده است. یکی دیگر از ویژگی‌های قابل‌توجه کِشندهٔ جدید ایوکو سپر چندتکهٔ آن است که هزینهٔ تعمیرات را کاهش می‌دهد زیرا در صورت آسیب دیدن سپر، تنها قسمت آسیب‌دیده تعویض می‌شود و نیازی به تعویض کل سپر نیست.

در S-Way با استفاده از راه‌حل‌های کاهش مصرف سوخت و تکنولوژی‌های پیشرفتهٔ کاهش آلایندگی پیشرانه‌های دیزلی مثل سیستم منحصربه‌فرد HI-SCR، سیستم EGR هوشمند (بازچرخانی گازهای اگزوز) و همین‌طور گیربکس Hi-Tronix، تولید آلاینده‌های PM، NOx و CO2 نسبت به استرالیس کاهش یافته است. در همین حال، برای شرکت‌هایی که خواهان ناوگانی سبز هستند، ایوکو نسخهٔ گازسوز CNG از S-Way را با پیشرانهٔ 460 اسب بخاری ارائه کرده که از بُردی تا 1600 کیلومتر برخوردار است. در این نسخه میزان تولید NO2 تا 90 درصد کمتر از نسخه‌های دیزلی بوده و تولید دی‌اکسید کربن آن نزدیک به صفر است.

S-Way همچنین به لطف ویژگی پیشرفتهٔ Connectivity Box، قابلیت اتصال بیشتری نسبت به سلف خود دارد. این یک پلت‌فرم خدماتی است که با همکاری مایکروسافت توسعه یافته و امکان مدیریت و ذخیرهٔ ایمن داده‌ها را فراهم می‌کند. با وجود این سیستم، مالک یا راننده می‌تواند با استفاده از تلفن همراه یا کامپیوتر به‌طور مداوم از طریق اپلیکیشن MyIVECO با کامیون ارتباط برقرار کند. علاوه بر این، از این قابلیت اتصال برای ارائهٔ سیستم‌های کمک‌رانندهٔ پیشرفته نیز استفاده شده است.

رئیس بخش محصولات تجاری و خاص ایوکو آقای «گریت مارکس» در طول مراسم رونمایی از S-Way گفته است:

ما می‌خواهیم کامیونی با بیشترین نوآوری و آسان‌ترین برای استفاده را به خریداران ارائه کنیم و محصولاتمان را برای زندگی رانندگان مناسب‌سازی نماییم. این ویژگی‌ها برای جامعه اهمیت دارد و جذاب‌تر و لذت‌بخش‌تر از صرفاً اضافه کردن چوب و چرم به کامیون است

 

 

 

منبع: پدال