یک کمپانی کوچک از نیوزلند با نام رودین کار در حال کار روی یک هایپرکار جاده‌ای است که می‌تواند به اندازه‌ی یک خودروی فرمول 1 سریع باشد!


این خودرو که رودین FZero نام گرفته قرار است حتی استون مارتین والکری را نیز پشت سر بگذارد.

 

همچنین برخلاف بسیاری از خودروسازان نوظهور کنونی، رودین سرمایه‌ی زیادی داشته چراکه مالک استرالیایی آن یعنی دیوید دیکر نرم‌افزار چند میلیارد دلاری را در سال‌های اخیر توسعه داده و می‌خواهد آرزوی خودرویی خود را به واقعیت تبدیل کند؛ و چه آرزویی…!

FZero به دو شکل ساخته خواهد شد. مدل پایه از پیشرانه‌ی 10 سیلندر 4 لیتری تنفس طبیعی با قدرت 700 اسبی استفاده خواهد کرد درحالی‌که مدل توئین توربوی آن از نیروگاه 1000 اسبی استفاده خواهد کرد و البته این پیشرانه می‌تواند تا 1600 اسب بخار قدرت تولید کند. این اعداد واقعاً قابل‌توجه هستند اما زمانی که وزن و داون فورس بالای آن را در نظر بگیرید بیشتر به FZero توجه خواهید کرد.


بنا به گزارش پدال و به نقل از ویچ کار، این هایپرکار وزن باورنکردنی 605 کیلوگرمی خواهد داشت و خواهد توانست داون فورس 4000 کیلویی تولید کند! برای مقایسه بد نیست بدانید والکری AMR Pro که خودرویی مختص پیست است طبق شنیده‌ها 1800 کیلوگرم داون فورس تولید خواهد نمود. اگر چنین عملکردی ثبت شد این هایپرکار جدید در پیچ‌ها آتشی به پا خواهد کرد.


رودین برای تولید این خودرو از کمک برخی متخصصان استفاده کرده که برای مثال می‌توان از گیربکس 8 سرعته سکونشئال توسعه یافته توسط ریکاردو نام برد. پیشرانه نیز توسط شرکت نیل براون و در بریتانیا تولید می‌شود.


گفته می‌شود رندرهای منتشر شده از این هیولا نشان دهنده شکل دقیقی از نسخه‌ی تولیدی هستند. اگرچه خودروی حاضر در تصاویر فقط مختص پیست خواهد بود اما نسخه‌ی جاده‌ای آن نیز در حال توسعه است.

 

 

منبع: پدال