جگوار لندروور به منظور شتاب بخشیدن به فرایند توسعه خودروهای الکتریکی خود وام 500 میلیون پوندی از دولت بریتانیا دریافت می‌کند.


ترزا می نخست‌وزیر بریتانیا در خلال دیداری که با مدیران صنعتی این کشور داشت علاوه بر اعلام این موضوع گفت 125 میلیون پوند دیگر نیز از وام‌دهندگان تجاری به این شرکت اختصاص می‌یابد.

این خودروساز بریتانیایی اخیراً برنامه‌های خود برای ساخت طیف جدیدی از خودروهای الکتریکی شده را اعلام کرده است. از جمله‌ی این خودروها می‌توان به سدان XJ الکتریکی جدید اشاره کرد.


خودروهای الکتریکی جگوار لندروور بر پایه‌ی پلتفرم MLA بنا خواهند شد و از مجموعه باتری 90.2 کیلووات ساعتی استفاده خواهند کرد و حداکثر برد 470 کیلومتری خواهند داشت. در دل مدل‌های پلاگین هیبریدی نیز باتری 13.1 کیلوواتی قرار خواهد گرفت و برد الکتریکی آن‌ها تا 50 کیلومتر خواهد رسید.


بزرگ‌ترین خودروساز بریتانیا سرمایه‌گذاری سنگینی روی تأسیسات کسل برومویچ خواهد داشت و به دنبال تولید نسخه‌های الکتریکی شده تمامی محصولات خود تا سال 2020 خواهد بود. این کارخانه مرکز تولید باتری جدیدی خواهد داشت که از سال آینده با ظرفیت سالانه‌ی 150 هزار واحدی عملیاتی می‌شود.


سرمایه‌گذاری جگوار لندروور حداقل 2500 شغل ایجاد خواهد کرد که خبر خوبی است مخصوصاً برای شرکتی که اوایل سال جاری تعدیل نیروی 4500 نفری را اعلام کرده بود.


ترزا می با مدیران ارشد جگوار لندروور، فورد، ب ام و، نیسان و پژو-سیتروئن دیدار کرده و به آن‌ها گفته که دولت بریتانیا به منظور افزایش فروش خودروهای الکتریکی در این کشور برخی مشوق‌ها را در نظر خواهد گرفت. یکی از برنامه‌ها شامل نقاط شارژ الکتریکی الزامی در تمامی خانه‌های تازه‌ساخت این کشور خواهد بود.

 

 

 

منبع: پدال