واضح است که سرعت بالا به معنی جریمه خواهد بود اما در برخی موارد هزینه‌های این کار سر به فلک می‌کشد. جدای از جریمه‌ی ابتدایی، این عمل در سوابق راننده ثبت شده و در برخی کشورها این موضوع به معنی هزینه‌ی بیمه‌ی بالاتر خواهد بود.


به تازگی مطالعه‌ای توسط سایت thedetroitbureau انجام شده و در آن می بینیم جریمه‌ی سرعت بالا می‌تواند باعث افزایش 22 تا 30 درصدی حق بیمه شود. البته مکانی که راننده زندگی می‌کند و نوع جریمه‌ی انجام شده نیز تأثیر زیادی روی میزان افزایش حق بیمه خواهد داشت.


موضوع جالب اینکه در مطالعه‌ی یاد شده یک روش نسبتاً ساده برای پیشگیری از تمامی این موارد یافته شده و آن‌هم خواهش از افسر پلیس است. اگرچه این درخواست و خواهش همیشه جواب نمی‌دهد اما گفته شده در 41 درصد مواردی که رانندگان با نرمی از پلیس درخواست عدم جریمه شدن داشته‌اند، افسران پلیس نیز رانندگان خاطی را جریمه نکرده اند. بدون هرگونه تعجبی باید گفت افسران پلیس در برابر رانندگان خانم نرمش بیشتری داشته است. 25 درصد رانندگان مرد حتی پس از خواهش برای جریمه نشدن هم جریمه شده‌اند درحالی‌که این آمار برای خانم‌ها تنها 7 درصد بوده است.

Polestar tuned Volvo S60 police car
حتی اگر افسران پلیس اقدام به جریمه هم بکنند احتمال ثبت سرعت کمتر برای پرداخت هزینه‌ی کمتر وجود دارد. این موضوع همچنان روی حساب بانکی شما تأثیر خواهد داشت اما خب می‌تواند میزان جریمه‌ی پرداختی را کاملاً کمتر کند.


در این مطالعه گفته می‌شود رانندگان کالیفرنیایی که 18 تا 26 کیلومتر در ساعت بیشتر از حد مجاز سرعت داشته‌اند احتمالاً شاهد افزایش 34 درصدی حق بیمه‌ی خود خواهند بود. این میزان افزایش حق بیمه در میشیگان 29 درصد گزارش شده است. اگر سرعت شما 48 کیلومتر در ساعت بیش از حد مجاز باشد حق بیمه تا 70 درصد بالا خواهد رفت.

سرعت زیاد، یکی از مهمترین عوامل تصادفات مرگبار
اگرچه همه‌ی ما درباره‌ی هزینه‌های بالای سرعت غیرمجاز آگاه هستیم اما رانندگانی هستند که همچنان به این کار پافشاری می‌کنند. گفته شده 82 درصد رانندگان اذعان کرده‌اند تا 24 کیلومتر در ساعت بیشتر از سرعت مجاز حرکت کرده‌اند درحالی‌که 15 درصد رانندگان نیز اعلام کرده‌اند سرعت آن‌ها 26 تا 47 کیلومتر در ساعت بیش از حد مجاز بوده است.

 

 

 

منبع: پدال