نقد و بررسی جیلی امگرند RV-7

جیلی امگرند RV-7 اولین خودروی کمپانی جیلی است که توانسته بر مبنای استانداردهای اروپایی تولید شود. همین امر سبب شده تا بتواند مجوزهای لازم برای ورود به بازار اروپا را دریافت کند. RV-7 برای اولین بار در سال 2006 معرفی شد، سپس به لطف تغییرات انجام شده بر روی این خودرو در سال 2011، توانست از طرف موسسه ی NCAP در تست های تصادف، 4 ستاره ی ایمنی را دریافت کند. در واقع RV-7 نسخه ی هاچ بک شده ی سدان جیلی یعنی امگرند7 است. از آنجایی که خودروهای هاچ بک در بازار اروپا از استقبال خوبی برخوردار است، شرکت جیلی به این فکر افتاد که وارد بازار اروپا شود. اما آیا این خودروی چینی می تواند با رقبایی همچون تویوتا یاریس، مزدا3 و هوندا سیویک در بازار اروپا رقابت کند؟
جیلی برای قسمت صندلی های خود با شرکت Lear USA قرار دادی را بسته که طبق این قرار داد این شرکت صندلی هایی را که قابلیت تنظیم در 8 جهت مختلف را دارد در RV-7 نصب کند. این جیلی مانند بقیه ی جیلی ها از فضاهای اضافی برای گذاشتن خورده وسائل مانند لیوان بهره مند است. یکی از نگران کننده ترین قسمت های RV-7، موادی است که برای ساخت این خودرو از آنها استفاده شده است. با دارا بودن چنین مشکلی باز این خودرو حس سواری یک خودروی خوب را به شما القاء خواهد کرد.
اگرچه صندلی های این خودرو با چرم مصنوعی روکش شده، اما بخش های دیگری مانند داشبورد و سیستم فرمان از پلاستیک تولید شده که با لمس کردن آنها قابل فهمیدن است. اگر به از بقل به RV-7 نگاه کنید کاملا شبیه امگرند7 است اما با این تفاوت که RV-7 جذاب تر به نظر می رسد. اگر چه RV-7 به عنوان یک خودروی هاچ بک تولید شده، اما ابعاد آن برای یک خودروی هاچ بک یک مقداری زیاد است. این خودرو طولی حدود 4.4 متر و عرض 1.8 متر را دارد. با این اوصاف RV-7 یک هاچ بک بسیار جادار محسوب می شود. در واقع جیلی برای تولید یک هاچ بک، هیچ دستی به اتاق اصلی نزده و فقط مقداری صندوق عقب این خودرو را کوچک تر کرده است. همین امر بزرگ بودن سبب شده تا در بازار اروپا به فروش قابل توجهی در میان رقیبان سرسخت خود دست پیدا کند.
جیلی برای این خودروی خود یک پیشرانه ی 1800 سی سی 4 سیلندر در نظر گرفته که توان تولید 137 اسب بخار قدرت را دارد. جیلی در این خودرو از دو گیربکس 5 دنده ی اتوماتیک و 6دنده ی دستی استفاده کرده است. همچنین این خودرو با کمک پیشرانه ی خود می تواند در عرض 12 ثانیه از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر در ساعت برسد. این خودرو که دارای یک مخزن سوخت 50 لیتری است، به طور میانگین 7.4 لیتر در هر صد کیلومتر بنزین مصرف می کند. از سیستم های ایمنی RV-7 میتوان به داشتن سیستم های ABS، EBD و ESP اشاره کرد. همچنین این خودرو دارای 6 عدد کیسه ی هوا است. جیلی برای این خودرو سیستم ضد قفل و باک ضد انفجار را نیز در نظر گرفته است.
از امکانات این خودرو می توان به سانروف برقی، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، سیستم صوتی با DVD، صفحه نمایش 6.5 اینچی، شیشه های برقی مجهز به Power Window و Auto Light  اشاره کرد. این خودرو توسط جیلیران موتور عرضه شده. البته لازم به ذکر است که صفر این خودرو در بازار موجود نیست اما قیمت دست دوم آن حدود 50 میلیون تومان است. آیا به نظر شما این خودروی چینی ارزش خرید دارد؟

لینک مقاله بررسی جیلی امگرند X7