نسخه ۲۰۱۷ تویوتا CHR‌ در راه بازار

نسخه ی تویوتا 2017 سی- اچ آر در راه ژاپن است. در این صف عضو جدیدی وارد میشود که تویوتا 2017 سی- اچ آر تی آردی نام دارد. این مدل قرار است امسال وارد بازار ژاپن شود. این خبر دسته اول از یک بروشور شرکت خودروسازی در کشور سازنده درز کرده است.
ظاهر بیرونی و طراحی داخلی تویوتا 2017 سی- اچ آر: طراحی این ماشین با مدل های قبلی کاملا متفاوت است و در واقع با اصلاحات ریز و درشتی آن را یک قدم از ماشین های مسابقه ای تویوتا بالاتر برده است. ابزار اسپرت کننده ی ماشین عبارت اند از بال عقب، پنجره مشبک مشکی، گل‌گیر سایز بزرگ قرمز، لاستیک های آلیاژی به رنگ مشکی براق، صفحه ترمز نقره ای بزرگ و سپر لانه زنبوری با دریچه های بزرگ هوا.
فضای داخلی تویوتا 2017 سی- اچ آر همچنین، طراحی یکپارچه ای به همراه حک‌نوشت تی آردی روی سیل پلات های نورانی شده دارد. تودوزی های جدید و کنسول مرکزی هم از ویژگی های جدید این مدل است. علاوه بر همه ی این ها راننده میتواند از پدال های آلمینیومی خودرو هم لذت ببرد.
به لحاظ ابعاد، این مدل، بعنوان مدل استاندارد این سری باقی مانده است. طول این ماشین 4 متر و 360 سانتی متر است، عرض آن 1 متر و 795 سانتی متر و ارتفاع آن 1 متر و 565 سانتی متر است. فاصله ی بین دو محور آن نیز 2 متر و 640 سانتی متر میباشد.
موتور و انتقال قدرت تویوتا 2017 سی اچ آر تی آر دی: مثل دیگر انواع این مدل، سه گزینه برای انتقال قدرت این مدلِ تویوتا 2017 سی- اچ آر وجود دارد. اول اینکه خریدار میتواند موتور توربوشارژ 4 سیلندر با گنجایش 1.2 لیتر را انتخاب کند که 114 اسب بخار قدرت و گشتاوری معادل 185 نیوتون بر متر دارد. این موتور میتواند با گیربکس دستی یا واحد سی وی تی جفت شود.
دومین گزینه موتور 4 سیلندر 2 لیتری است که 147 اسب بخار قدرت تولید میکند  و عملکرد گشتاور آن به 185 نیوتون بر متر میرسد. این موتور فقط میتواند با گیربکس سی وی تی جفت شود.
به علاوه ی آن، یک قدرت انتقال هیبریدی هم وجود دارد که از موتور با 1.8 لیتر گنجایش بنزین با 96 اسب بخار قدرت و 142 نیوتون متر گشتاور استفاده میکند. و همچنین موتور الکتریکی دیگری که 71 اسب بخار قدرت تولید میکند و 163 نیوتون بر متز عملکرد گشتاور آن است.
قیمت و تاریخ عرضه ی تویوتا 2017 سی- اچ آر : به دلیل ذکر نشدن قیمت این مدل روی بروشور لو رفته اطلاعی دقیقی از قیمت آن در دست ما نیست. هرچند مهم نیست چون قرار است که به زودی مشخصات کامل این مدل با جزییات تمام به همراه قیمت آن، امسال در ژاپن رونمایی شود.
ظاهراً، این مدل، بیشتر به تغییرات و اصلاحاتی در ظاهر پرداخته است که یعنی کمی از مدل استاندارد خودرو اسپرت تر است. اما هیچ به روزرسانی جدیدی در قدرت موتور یا سیستم کمکی راننده ارائه نمیدهد. البته هواداران قطعاً آن را دوست خواهند داشت. میتوانیم امیدوار باشیم تویوتا مدل 2017 سی- اچ آر تی آردی خود را در سایر کشورهای دنیا نیز عرضه کند.