زمانی نیسان مینی‌ون سرنا (Serena) را در بسیاری از بازارهای جهانی ازجمله اروپا می‌فروخت. آن دوران گذشت و اکنون این ون عملا فقط در بازار ژاپن فروخته می‌شود. البته در تعداد انگشت‌شماری از بازارهای آسیایی ازجمله اندونزی، مالزی، سنگاپور و هنگ‌کنگ نیز این خودرو عرضه می‌شود؛ اما بخش عمده‌ای از فروش سرنا مربوط به بازار داخلی این کشور است.

2020 Nissan Serena / ون نیسان سرنا

درواقع، نسل کنونی سرنا، پرفروش‌ترین مینی‌ون ژاپن در سال ۲۰۱۸ بود؛ بنابراین، منطقی است که نیسان برای تثبیت جایگاه خود در بازار روی آن سرمایه‌گذاری کند. از‌این‌رو، خودروساز ژاپنی نسخه‌ی فیس‌لیفت ون سرنا ۲۰۲۰ را معرفی کرده است. نسخه‌ی فیس‌لیفت باعث ایجاد تغییرات ظریفی در داخل و خارج مینی‌ون هشت‌سرنشینه و افزودن فناوری‌های ایمنی جدید به‌عنوان تجهیزات استاندارد می‌شود. نیسان در جلو سرنا، اولین‌بار چراغ‌های LED هوشمند، جلوپنجره‌ی وی‌موشن (V-motion) و سپر نازک‌تر با اسپویلر یکپارچه را ارائه می‌دهد. ناگفته نماند لبه‌های کرومی جلوپنجره‌ی جدید این خودرو تا کنار چراغ‌های جلو امتداد می‌یابند.

2020 Nissan Serena / ون نیسان سرنا

مدل‌های گران‌تر های‌وی استار (Highway Star) نیسان سرنا جلوپنجره‌ی بزرگ‌تر و چراغ‌های LED منحصربه‌فرد با تزیینات کرومی و سپر عقب متفاوت از مدل‌های معمولی دارند. مدل‌های مجهز به سیستم هیبریدی E-Power نیز از رینگ‌های منحصربه‌فرد ۱۶ اینچی بهره می‌برند. برای مدل ۲۰۲۰، دو رنگ بدنه جدید شامل نارنجی سانرایز (Sunrise Orange) و خاکستری دارک متال (Dark Metal Gray) به مجموع ۱۲ رنگ موجود اضافه می‌شود که هر دو با سقف سیاه‌رنگ قابل‌انتخاب هستند.

2020 Nissan Serena / ون نیسان سرنا

به‌روزرسانی‌های کابین به طراحی جدید داشبورد و نمایشگر مرکزی محدود می‌شوند و به‌صورت سفارشی مشتریان می‌توانند از روکش صندلی‌های ضدآب استفاده کنند. نیسان سرنا از سیستم‌های ایمنی استاندارد جدیدی استفاده می‌کند که می‌توان به هشدار نقطه‌ی کور، هشدار دنده‌عقب، ترمز اضطراری هوشمند، تشخیص علائم ترافیکی جاده و سیستم کمکی اضطراری پدال (برای زمانی‌که راننده به‌صورت اشتباهی به‌جای پدال ترمز، گاز را فشار می‌دهد) اشاره کرد.

سیستم رانندگی نیمه‌خودران پروپایلوت (ProPilot) نیز به‌روزرسانی شده است تا ترمز نرم‌تر در شرایط مختلف و کنترل بهینه‌ی سرعت را برای رانندگی آرامش‌بخش‌تر ارائه دهد.

2020 Nissan Serena / ون نیسان سرنا

نیسان سرنا همچنان محور جلو با پیشرانه‌ی بنزینی دولیتری و هیبرید با سیستم محور جلو یا تمام‌چرخ محرک همراه است. مدل‌های هفت‌سرنشینه را می‌توان با پیشرانه‌ی E-Power و محور جلو تهیه کرد و سیستم هیبریدی E-Power شامل پیشرانه‌ی بنزینی کوچک می‌شود که یک باتری را شارژ می‌کند. قیمت ون جدید نیسان سرنا ۲۰۲۰ در ژاپن از حدود ۲۲ هزار و ۵۰۰ دلار شروع می‌شود.
 

منبع: زومیت