مینی ون جدید کرایسلر وویاجر حقیقتاً خیلی هم جدید نیست! در واقع این خودرو نمونه‌ای ارزان‌قیمت از کرایسلر پاسیفیکایی است که مدل پایه‌ی آن برای سال 2020 نسخه ی تورینگ خواهد بود. این امر باعث می‌شود وویاجر مدل پایه‌ی این خانواده با تریم های L و LX باشد و مدل سوم LXi نیز تنها در دسترس خریداران سازمانی خواهد بود؛ به عبارت دیگر مدل LXi تنها برای اجاره در دسترس شما خواهد بود.


البته این موضوع روی قیمت‌گذاری خانواده‌ی پاسیفیکا تأثیر داشته است. گفته می‌شود مدل پایه‌ی پاسیفیکا هم‌اکنون قیمت 34990 دلاری دارد که 6260 دلار بیشتر از قیمت مدل سال 2019 همین خودرو می‌باشد. البته این مقایسه چندان متناسب نیست چراکه خانواده‌ی پاسیفیکا 2020 هم‌اکنون با تریم تورینگ شروع می‌شود که دو پله بالاتر از سال قبل است. در واقع این مقایسه باید با وویاجر L جدید انجام شود که 250 دلار ارزان‌تر از پاسیفیکا L 2019 می‌باشد. قیمت وویاجر هم از 28480 دلار شروع می‌شود.


به عبارت دیگر به نظر می‌رسد فیات-کرایسلر خواهان جدایی بین این دو خودرو است هرچند هر دو کاملاً مشابه یکدیگر می‌باشند. سرانجام با بررسی‌های گوناگون می‌توان گفت پاسفیکا 6510 دلار گران‌تر از وویاجر است. این تفاوت قیمتی اساساً به خاطر موارد تکنولوژیک است چراکه هر دو مینی ون کرایسلر به‌صورت 7 نفره عرضه شده و از پیشرانه‌ی 6 سیلندر 3.6 لیتری با قدرت 287 اسب بخاری استفاده می‌کنند. این نیرو هم از طریق یک گیربکس 9 سرعته اتوماتیک به چرخ های جلو منتقل می‌شود. خریدارانی که به دنبال تجهیزات پیشرفته‌تری همچون ترمز اضطراری خودکار هستند باید پاسیفیکا را انتخاب کنند که این امر باعث جدایی دو نام می‌شود.


هنوز زمان عرضه‌ی کرایسلر وویاجر 2020 اعلام نشده است.

 

 

 

منبع: پدال