احتمالاً ماه آینده آئودی نسل جدید مدل A3 را در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی خواهد کرد اما از سوی دیگر، به گزارش Car & Driver، نسخهٔ کابریولت این خودرو برای مدل 2020 از بازار ایالات‌متحده خارج خواهد شد. این یعنی نسخهٔ سدان به تنها عضو خانوادهٔ A3 در آمریکای شمالی تبدیل می‌شود. A3 کابریولت فروش مناسبی در ایالات‌متحده نداشته و به همین دلیل آئودی تصمیم به حذف آن از این بازار گرفته است. این در حالی است که فروش کل خانوادهٔ A3 نیز تا ماه جولای امسال در ایالات‌متحده به 5,650 دستگاه رسیده که 52 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

 

قیمت A3 کابریولت در آمریکا از 38,900 دلار آغاز می‌شود و در نسخهٔ پایه با یک پیشرانهٔ 2 لیتری چهار سیلندر توربو با 187 اسب بخار قدرت و 300 نیوتن متر گشتاور ارائه می‌گردد. نیروی این موتور از طریق یک گیربکس هفت سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه به چرخ‌های جلو انتقال پیدا می‌کنند. کسانی که خواهان نیروی بیشتری هستند اما می‌توانند موتور 2 لیتری قوی‌تر A3 را انتخاب کنند که 230 اسب بخار قدرت و 350 نیوتن متر گشتاور دارد و به سامانهٔ چهارچرخ محرک کواترو هم مجهز است.

با حذف A3 کابریولت از بازار ایالات‌متحده، کسانی که خواهان یک آئودی کابریولت هستند باید سراغ TT رودستر یا A5 کابریولت بروند. البته متأسفانه قیمت هردوی این مدل‌ها به میزان قابل‌توجهی از A3 کابریولت گران‌تر است به‌گونه‌ای که قیمت TT رودستر از 48,400 دلار و قیمت A8 کابریولت از 51,200 دلار آغاز می‌شود. البته کسانی که به محصول روباز پایهٔ آئودی علاقه دارند هنوز هم می‌توانند آن‌را خریداری کنند زیرا تعداد زیادی از این خودرو همچنان در نمایندگی‌های آئودی در ایالات‌متحده موجود هست.

با توجه به تصاویر جاسوسی میدانیم که آئودی نسل آیندهٔ A3 را در نسخه‌های هاچ‌بک و سدان توسعه داده است اما هنوز هیچ تصویری از نسخهٔ کابریولت آن منتشر نشده است و به همین دلیل شاید در نسل آیندهٔ A3 اصلاً خبری از این نسخه نباشد. درهرحال هرچند بسیار بعید است که A3 هاچ‌بک در بازار ایالات‌متحده عرضه گردد اما به‌احتمال‌زیاد نسخهٔ سدان نسل آیندهٔ این ماشین را در آن سوی اقیانوس اطلس خواهیم دید.

 

 

 

منبع: پدال