تصادفی متفاوت  و گرانقیمت

بارها اتفاق افتاده که هنگام روبرو شدن با یک ماشین لوکس به این فکر کنید که اگر با خودرویی ارزان قیمت با این خودروهای بسیار گران قیمت تصادف کنید و شما مقصر باشید چه میشود! گاهی اوقات این بحث را با دوستان خود مطرح میکنیم و آنها نیز به شوخی میگویند، باید سوویچ ماشینتو بزاری پیاده بری. در واقعیت هم شاید اتفاقی غیر از این نیفتد. شرکت های بیمه شخص ثالث خسارتی تا سقف 5 میلیون تومان پرداخت میکنند و در صورت وارد شدن خسارتی بیشتر خود فرد باید آن را بپردازد. مسلما نباید انتظار داشت که تصادف یک آدم متوسط با یک ماشین گرانقیمت که تعدادشان هم این روزها اصلا کم نیست، اتفاقی باشد که بتوان سرانجام خوشی برای آن در نظر داشت.
در این مقاله سری به بازار قطعات خودروهای لوکس و گرانقیمت میزنیم تا ببینیم که تصادف با این خودروها چقدر برای ما گران تمام خواهد شد.

قیمت لوازم لوازم پورشه
درحال حاضر یک چراغ جلوی پورشه 911 با قیمت 11 میلیون تومان به فروش میرود. همچنین چراغهای عقب این خودرو 8 میلیون و 800 هزار تومان قیمت گذاری شده است. لنت ترمز جلوی پورشه پانامرا 2 میلیون و 250 هزار تومان و لنت ترمز عقب آن 1 میلیون و 450 هزار تومان قیمت دارد. همچنین در‌های جلوی پانامرا 7 میلیون و 720 هزار تومان و در‌های عقب این مدل 11 میلیون و 998 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است. پورشه کاین در حال حاضر گرانترین گلگیر را در بین 6 مدل موجود برای پورشه دارد که گلگیر جلوی آن 4 میلیون و 300 و گلگیر عقب آن 17میلیون و 200 هزار تومان قیمت دارد که خودش به تنهایی میتواند قیمت یک ماشین باشد.

بی ام دبلیو
چراغ زنون جلوی سری 7 در بازار قیمتی برابر 24 میلیون تومان دارد. همچنین گیربک ساین خودرو حدود 7میلیون و 820 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است. در‌های جلوی سری X در بازار با حدود قیمتی 10 تا 12 میلیون تومان وجود دارد. ایربگ بی. ام. دبلیو سری 7 هزینه زیادی روی دست صاحب خود می‌گذارد و در بازار با قیمت پایه 3.5 میلیون تومان موجود است. جالب است بدانیم که چراغ خطر، جراغ جلو و سپر جلوی بی ام دبلیو X6 به ترتیب 14 میلیون، 30 میلیون و 60 میلیون قیمت دارند.

مرسدس بنز
چراغ جلو سمت چپ و راست مرسدس بنز کلاس s از 11 تا 15 میلیون تومان، آینه بغل کامل سمت راست و چپ همین کلاس از 4 تا 7 میلیون تومان قیمت دارد. چراغ عقب سمت راست و چپ کلاس SLK بین 2 تا 4 میلیون تومان و چراغ جلو راست و چپ از 6 تا 9 میلیون تومان است. درب جلو سمت راست و چپ درب کلاس C، 5 تا 8 میلیون تومان و درب عقب سمت راست و چپ 4 تا 7 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. لازم به ذکر است که اگر خدای نکرده از عقب با یک بنز تصادف کردید کمک فنر عقب کلاس S  10 میلیون تومان قیمت دارد.