یورو انکاپ برترین‌های 2016 را مشخص کرد.

در میان بررسی و تست 18 خودروی سواری و 4 خودروی سنگین جدید در سال 2016، برنامه‌ی ارزیابی خودروی جدید اروپا یعنی یورو NCAP  خودروهای برجسته سال 2016 را معرفی کرد و به دنبال افزوده شدن شاخص‌های تست‌ برای سیستم‌ های ترمز خودکار و تشخیص عابران به‌صورت استاندارد که این موارد به صورت سفارشی اضافه شده است، نخستین خودرویی که در این ارزیابی شرکت کرده  است و برنده ی بخش خودروی خانوادگی بزرگ شده است، خودروی تویوتا پریوس نام دارد. که در سطح خودروهای خانوادگی بزرگ مورد ارزیابی قرار گرفته است.


این گزارش در ادامه در بخش خودروهای خانوادگی کوچک، هیوندای آیونیک را به عنوان صدر لیست معرفی می‌کند. که برای مواردی چون تجهیزات کمک ایمنی ،خودروی 5 ستاره‌ای است و در بخش حفاظت از بزرگ ‌سالان 91 درصد امتیازات و در بخش‌های حفاظت از کودکان و عابران پیاده به ترتیب 80 و 70 درصد امتیازات را کسب کرده است. لازم به ذکر است که یورو انکاپ نسخه‌ی هیبریدی هیوندای آیونیک را مورد ارزیابی قرار داده است، در عین حال این امتیازات به همه‌ی نسخه‌های آیونیک تعلق گرفته است.


خودروی فولکس ‌واگن تیگوان در بخش آفرودرهای کوچک توانسته است امتیازات لازم را کسب کند و در بخش‌های حفاظت از بزرگ‌ سالان و کودکان به ترتیب 96 و 84 درصد امتیازات را بدست آورده است. در بخش‌های ایمنی عابران پیاده و تجهیزات ایمنی کمکی 72 و 68 درصد امتیازات را به دست آورده است.


در پایان خودروی سئات آتکا در بخش ایمنی توانسته امتیاز لازم را کسب کند. البته در این قسمت مرسدس بنز E کلاس جدید نیز عملکرد خوبی داشته بدلیل این که این خودرو تنها مدل تست شده در کلاس خودروی اجرایی بوده است، نمی‌توان با قوت عنوان "بهترین در کلاس خود” را به E کلاس دانست.