دادگاهی شدن تویوتا به خاطر یک موش 

جوندگان حیوانات پر سروصدایی نیستند و خیلی وقت ها تا خرابکاری‌ های آنها دیده نشود و یا خودشان از جلوی چشمتان رد نشوند، قابل شناسایی نیستند. گاهی اوقات هم مشکلاتی که میسازند آنقدر زیاد میشود که پای کمپانی خودروسازی تویوتا را به دادگاه می‌کشاند. به تازگی یک خانم از شرکت تویوتا به دلیل مشکل بوجود آمده برای اتومبیل تویوتا RAV4 خود شکایت کرده است و این درحالیست که پس از شکایت، نمایندگی تویوتا با هزینه 5500 دلاری ترمیم آسیب ‌های وارد شده به تویوتا RAV4این خانم در قالب گارانتی موافقت کرده است. همراه ما در موتوتل باشید.
بر اساس گزارشات، این خانم بعد ازینکه برای خودرویش مشکل پیش آمد و آن را به تعمیرگاه برد متوجه شد که سیم های ماشینش جویده شده اند و از بین رفته اند و مجبور شد برای تعمیر آن هزینه را از جیب خودش بپرازد و با هزینه ی شخصی خود آنهارا عوض کند زیرا به آنها گارانتی تعلق نمیگرفت. این موضوع خشم وی را بر انگیخت و باعث شد که به دادگاه شکایت کند. در آخر تویوتا با پرداخت هزینه ی 5500 دلاری در قالب گارانتی به این خانم موافقت کرد. دلیل جویده شدن سیم کشی خودروی این خانم این است که در چند سال اخیر تویوتا به خاطر مسائل زیست محیطی و استفاده نکردن از مواد نفتی، برای روکشی سیم های خودروهایش از سویا استفاده میکند که همین موضوع باعث شده این سیم ها غذای لذیذ و خوشمزه برای جوندگان موزی شود و تویوتا را به دادگاه بکشاند.
تویوتا این مسئله را نقض میکند و بیان دارد خیلی وقت است که از این فناوری برای روکش کردن خودروهای خود استفاده میکند و اگر این مسئله قرار بود مشکل ساز شود باید برای تمامی خودروها این مشکل پیش می آمد اما تنها یک مورد در سال 2015 میلادی و یک مورد هم در این دو سه ماه اخیر گزارش شده است که جزو حوادث و عوامل طبیعی محسوب می شود و شامل گارانتی نمی شود.