بنا به گفته‌ی جان الکان رئیس برند پرافتخار فراری، این خودروساز ایتالیایی اقدام به گسترش تعداد محصولات گرندتورر خود خواهد کرد اما از نظر میزان فروش دنباله‌روی رقبا نخواهد بود.


الکان در زمان بازدید از رویداد خودرویی پبل بیچ اظهار داشت فراری که بیشتر به خاطر سوپرکارهای پرفورمنس خود شناخته شده از GT جدیدی در ماه نوامبر رونمایی خواهد کرد.


فراری قبلاً گفته محصولات گرندتورر این شرکت تا سال 2022 حدود 40 درصد از فروش این شرکت را تشکیل خواهد داد. این میزان هم‌اکنون 32 درصد می‌باشد. همچنین برنامه‌هایی برای افزایش درآمد این شرکت به 5 میلیارد یورو وجود دارد.


یکی از خبرسازترین محصولات این برند شاسی‌بلند پورسانگ است که مستقیماً به جنگ لامبورگینی اوروس خواهد رفت. البته یکی دیگر از رقبای این خودرو پورشه کاین کوپه است. اگرچه انتظار می‌رود چنین اقدامی منجر به افزایش قابل‌توجه فروش فراری شود اما الکان اظهار داشته این خودروساز به دنبال رسیدن به میزان فروش کمپانی‌ای همچون پورشه نیست.


مدیرعامل فراری همچنین دوباره تأکید کرده فیات-کرایسلر از بررسی فرصت‌های همکاری با سایر خودروسازان استقبال می‌کند اما موقعیتش به عنوان خودروسازی مستقل باقی خواهد ماند.


فیات-کرایسلر اوایل سال جاری میلادی پیشنهاد ادغام با رنو را مطرح کرد که نهایتاً پس از دخالت دولت فرانسه به عنوان بزرگ‌ترین سهامدار رنو این پیشنهاد به سرانجام نرسید.


صرف‌نظر از آینده‌ی فیات-کرایسلر انتظار می‌رود فراری به اهداف فروش خود دست یابد. درصورتی‌که خودروهایی همچون شاسی‌بلند پورسانگ یا مدل جدید GT به موفقیت دست یابند اهداف فراری بیش از پیش رنگ واقعیت به خود خواهد گرفت.

 

 

 

منبع: پدال