باربند خودرو
در مسافرت‌های بیرون از شهر، هر سانتی‌متر از فضای خودرو، به کار می‌آید. به همین دلیل، باربند روی سقف خودرو بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. می‌توانید وسایلی را که هنگام رانندگی به آنها نیاز ندارید، آنجا ذخیره کنید و فضای داخل خودرو را برای وسایل ضروری مانند دستگاه‌های خنک‌کننده غذاها خالی بگذارید. باربند براحتی روی خودرو نصب می‌شود و ظاهری زیبا و آیرودینامیک دارد که هوا را به اطراف هل داده و از سرعت خودرو نمی‌کاهد. از آنجا ‌که لبه‌هایش گرد است، صدای باد نیز آزاردهنده نخواهد بود.
هدفون بیسیم
این هدفون جدید و تازه نیست، اما اگر می‌خواهید حواس کودکتان را پرت و او را آرام کنید، بسیار خوب و ضروری به نظر می‌رسد. این هدفون بی‌سیم با فرستنده فروسرخ کار می‌کند و مخصوص کودکان ساخته شده و راحت است. درضمن، مخصوص وسایل نقلیه موتوری ساخته شده و مناسب استفاده در خانه نیست و با سیستم‌های ویدئویی همراه کار می‌کند.
دوربین کودک
اگر از سیستم رهیاب گارمین (Garmin) استفاده می‌کنید، این دوربین کودک با آن سازگار است و با استفاده دوربین بی‌سیم کنترل از راه دور و صفحه‌نمایش سیستم رهیاب، تمام حرکات و کارهای کودکتان ـ که در صندلی عقب خودرونشسته است را خواهید دید. این دوربین، هرازگاهی و در چند ثانیه، تصاویر آنها را جلوی چشمانتان می‌گذارد تا حواس شما را از جاده منحرف نکند.
عایق صدا
رانندگی در سکوت و آرامش، بدون شنیدن سروصدای اضافی، مسلما شما را کمتر خسته می‌کند و به همین دلیل است که رانندگی با خودروهای لوکس از خودروهای ارزانقیمت، راحت‌تر است، اما با این پوشش صدا ، می‌توانید به همان حد از سکوت در داخل خودرو دست پیدا کرده و در رانندگی طولانی، انرژی‌تان را حفظ کنید. با وجود چنین عایقی، صدای ضبط خودرویتان هم بهتر و با کیفیت‌تر شنیده می‌شود.
حسگرهای هشداردهنده
در حال حاضر، حسگرهای بسیاری وجود دارد که نزدیک شدن خودرویتان را به دیگر خودروها و احتمال برخورد به آنها را هشدار می‌دهد، اما این حسگر صوتی، تمام لبه‌هایی را که ارتفاعشان در حدی است که ممکن است خودرویتان هنگام پارک کردن، به آنها نزدیک شود و برخورد کند، شناسایی کرده و به شما هشدار و خودرویتان را از خراش احتمالی نجات می‌دهد.
دستکش‌های مخصوص رانندگی
این دستکش‌های چرمی، دست‌هایتان را از سرما و گرمای بیش از حد محفوظ نگه می‌دارد. جنس آن به نوعی است که هرگز دستتان روی فرمان سر نمی‌خورد. با این دستکش با شماره‌گیری تلفن لمسی نیز مشکلی نخواهید داشت.
برای مشاهده بخش اول این مقاله در موتوتل همراه ما باشید.