تیونر آلمانی DMC از برنامه‌ی ارتقای لامبورگینی اوروس رونمایی کرده است. این پکیج تیونینگ ترکیبی از کیت بدنه و دست‌کاری قوای محرکه است که نتیجه‌ی به دست آمده چیزی خاص و استثنایی می‌باشد.


در آغاز باید گفت قدرت و گشتاور پیشرانه‌ی 8 سیلندر 4 لیتری توئین توربوی اوروس از 641 اسب بخار و 850 نیوتون متر به 800 اسب بخار و 914 نیوتون متر رسیده که افزایش قابل‌توجهی را نشان می‌دهد. این تغییرات باعث شده شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت سوپر شاسی‌بلند لامبورگینی به 3.3 ثانیه کاهش یابد.


از نظر بصری هم باید گفت بچه گلگیرهای اوروس 60 میلی‌متر پهن‌تر شده و پهنای کلی خودرو 120 میلی‌متر بیشتر از اوروس استاندارد است. این تیونر حس کرده اوروس پهن‌تر ابهت بیشتری دارد.


DMC به‌منظور دست‌یابی به این پهنای بیشتر هر قوس چرخ را به 3 تا 4 پانل کوچک تقسیم کرده است. همچنین هر پانل از متریالی به نام ایرسل ساخته شده که به‌طور شگفت‌انگیزی قوی بوده و البته 95 درصد آن را هوا تشکیل می‌دهد. این متریال قبلاً در صنعت هوا و فضا بکار رفته است.


مشتریان در بخش جلو می‌توانند کاپوتی فیبر کربنی با دو ورودی هوا را سفارش دهند. از دیگر ویژگی‌های اوروس تیون شده می‌توان به اسپویلر سفارشی روی محفظه بار و رینگ‌های متفاوت اشاره کرد. همچنین یک سستم اگزوز پرفورمنس وجود دارد که باعث بهبود پاسخ پدال گاز شده و البته بر طنین پیشرانه می‌افزاید.


اما از نظر قیمت باید گفت کیت پهن‌پیکر اوروس قیمت 9980 دلاری داشته درحالی‌که قیمت کل پکیج (کیت بدنه، رینگ‌ها، عناصر کربنی، اگزوز و ارتقای ECU) برابر با 59990 دلار است.

 

 

 

منبع: پدال