خودروهایی که تا سال 2017 تولیدشان متوقف میشود

سال 2016 رو به اتمام است و با خود پایان تولید برخی از خودروها را نیز می آورد. اکثر این خودروها را میشناسیم و حتی به آنها علاقه داریم. بعضی از این خودرو ها جایگزین میشوند، برخی مجددا نام گذاری می شوند و برخی سرنوشتشان مشخص نیست.

1-بی ام دبلیو Z4 تنها خودروی کوپه دوسرنشینه بی ام دبلیو بود  اما به دلیل ورود بی ام دبلیو Z5 متوقف شد. این بی ام دبلیو با کمک تویوتا طراحی شده است که مدل اصلاح شده ی Z4 است.
2-استون مارتین DB9 خودروی دیگری است که از رفتن آن قطعا ناراحت میشویم با وجود اینکه استون مارتین DB11 بعد آن می آید.
3-کادیلاک ELR یک شکست بزرگ بود. این خودرو رسما از شورلت ولت در طراحی کپی برداری کرده است و فروش آن اصلا خوب نبود و در سال 2015 فقط 1024 عدد از آن به فروش رفت. به همین علت کادیلاک قصد توقف تولید این خودرو را دارد.
4-رولز رویز قصد توقف تولید مدل فانتوم VII خود را تا پایان سال 2016 دارد. این مدل تا سال 2018 باز میگردد ولی با اندکی تغییر از جمله اینکه دیگر کوپه Drophead  نیست.
5-دو خودروی کرایسلر تاون کانتری و دوج گرند کاراوان قدیمی شده اند. قرار است خودروی مدل جدید تری از تاون کانتری بیاید ولی دوج گرند کاراوان به طور کامل حذف می شود و جایگزینی به جای آن نمی آید.
6-جیپ کامپس و پاتریوت نیز دو مدل FCA هستند که هر دو در سال ۲۰۱۷ تغییر می‌کنند. مدل کامپس مجددا طراحی خواهد شد. اما مدل پاتریوت هیچ جایگزینی ندارد و تا اواخر سال ۲۰۱۶ از رده خارج می‌شود.
7-دو اتومبیل آخری که در فهرست ما آمده اند به صورت جفت ارائه می‌شوند، هیوندا جنسیس و Equus  هر دو مدل معرفی شده به ترتیب زیر پرچم برند جنسیس و مدل‌های G80 و G90 قرار می‌گیرند.