رونمایی از خودروی  شاسی بلند تمام الکتریکی مرسدس بنز

خودروی الکتریکی که مشاهده می کنید خودرویی است که مرسدس بنز در رقابت با تسلا طراحی کرده است. مرسدس بنز قصد دارد در سال 2019 یک خودروی شاسی بلند تماما الکتریکی به بازار عرضه کند. مرسدس بنز، خودروساز آلمانی در ماه سپتامبر از نمونه مفهومی این شاسی بلند در نمایشگاه موتور پاریس رونمایی کرد . این خودرو مدل پایه خودرویی خواهد بود که در سال 2019 عرضه می شود. مرسدس بنز تنها خودروسازی نیست که در مسیر تولید شاسی بلندهای الکتریکی قدم گذاشته است. علاوه بر مرسدس بنز، فولکس واگن و جگوار نیز تا قبل از سال 2020 شاسی بلند های الکتریکی خود را عرضه خواهند کرد. امروزه تقاضا برای سدان های کوچک تر رو به کاهش است و خودروسازان بر این باورند تا با ساخت خودروهای شاسی بلند، مشتریان خود را به خرید خودروهای الکتریکی سوق دهند. در ادامه نمایی نزدیک تر از خودروی الکتریکی مرسدس بنز می بینید که قصد رقابت با تسلا را دارد. این خودرو درماه ژانویه در نمایشگاه کانسومر الکترونیک به نمایش گذاشته می شود:


جِنِرِیشن ای کیو(generation EQ) لقبی است که به این خودرو داده شده است. این مدل مفهومی از این خودروی شاسی بلند قادر است مسافت 500 کیلومتر را طی کند. به گفته مرسدس بنز، توان خروجی این خودرو معادل 300 کیلووات است و می تواند در کمتر از 5 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت یا 62 مایل بر ساعت برسد. مرسدس بنز از این نمونه مفهومی ، با عنوان نمونه شبیه به نمونه نهایی یاد کرده است. در نتیجه انتظار می رود که تمامی این خصوصیات در مدل تولیدی این مدل نیز نسبتا یکسان باقی بمانند. به گفته دیتر تسچه مدیرعامل مرسدس بنز در نمایشگاه موتور پاریس،  نمونه تولیدی از این شاسی بلند در سال 2019 قدم به جاده ها خواهد گذاشت.


قیمت تخمین زده شده برای این خودرو در بازه قیمتی جی ال سی کراس اُور است که قیمتی بالغ بر 39,150 دلار دارد. این برای یک شاسی بلند الکتریکی قیمت بسیار مناسبی به حساب می آید؛ چرا که قیمت شاسی بلند تمام الکتریکی شوی بولت از 37,500 دلار شروع می شود و ارسال این خودرو با کشتی از اوایل این ماه آغاز شد. در نمای داخلی این خودرو یک نمایشگر بزرگ  24 اینچی دیده می شود  که سرعت، مسافت طی شده، اطلاعات حین رانندگی و ناوبری را نشان می دهد. صفحه نمایشگر قادر است تا به هنگام اتمام باتری به راننده هشدار دهد و همچنین در صورت وجود جایگاه شارژ در نزدیکی خودرو راننده را مطلع می سازد. فرمان این خودرو مجهز به کنترل گر های لمسی نیز هست. در این خودروی شاسی بلند، چندین قابلیت رانندگی خودکار وجود دارد اما چندان زیاد نیستند. مرسدس بنز عنوان کرده که این خودرو قادر است به طور اتوماتیک سرعت  و در بخش های منحنی مسیر دینامیک خودرو را تنظیم کند. تولید این خودرو نشان دهنده بخشی از تلاش های مرسدس بنز به منظور ارتقای تولیدات خودروهای الکتریکی است. در ماه می توماس وبر ، مدیر شرکت دایملر بیان کرد مرسدس بنز  تا قبل از سال 2020 به دنبال افزودن 4 خودروی الکتریکی جدید به محصولات خود است.