اشکودا جزئیات مربوط به معرفی محصولات خود در نمایشگاه خودروی فرانکفورت 2019 را منتشر کرد.

این برند اهل جمهوری چک با تعدادی از محصولات جدید در این آوردگاه مهم حضور خواهد یافت که برجسته‌ترین این موارد معرفی زیربرند iV و همچنین دو خودروی ساپرب iV پلاگین هیبریدی و سیتی گو تمام الکتریکی iV می‌باشد.


اشکودا سیتی گو iV اولین محصول این شرکت است که از قوای محرکه‌ی تمام الکتریکی استفاده می‌کند. این خودرو دارای پیشرانه‌ی الکتریکی 82 کیلومتری و محدوده حرکتی 265 کیلومتری می‌باشد. نیروبخش پیشرانه‌ی یاد شده نیز مجموعه باتری لیتیوم-یونی 36.8 کیلووات ساعتی می‌باشد. همین قوای محرکه در فولکس‌واگن آپ الکتریکی به روز شده هم بکار خواهد رفت.


اما ساپرب iV 2020 اولین پلاگین هیبریدی اشکودا محسوب شده و از همان قوای محرکه‌ی پاسات GTE استفاده می‌کند. این مجموعه ترکیبی از پیشرانه الکتریکی 114 اسبی و پیشرانه‌ی بنزینی 1.4 لیتری است که در کل 215 اسب بخار قدرت و 400 نیوتون متر گشتاور تولید می‌کند. به لطف وجود باتری 13 کیلووات ساعتی، ساپرب iV می‌تواند تا 55 کیلومتر را بدون نیاز به پیشرانه‌ی درون‌سوز طی کند.


اشکودا قبلاً به نصب 7 هزار نقطه شارژ در مکان‌های گوناگون تا سال 2025 متعهد شده است. این کار با سرمایه‌گذاری 35 میلیون یورویی صورت خواهد گرفت.


در غرفه‌ی این خودروساز در فرانکفورت محصولات دیگری همچون ساپرب اسکات هم حضور خواهند داشت که خودرویی خشن‌تر با فرم بدنه‌ی استیشن است. این خودرو از ارتفاع بیشتری از سطح زمین برخوردار بوده و به‌صورت استاندارد دارای سیستم چهار چرخ محرک می‌باشد. اشکودا همچنین مدل‌های جدید مونت‌کارلو و G-Tec از اسکالا و کامیک را به فرانکفورت خواهد آورد.

 

 

 

 

منبع: پدال