ولوو در انتظار ثبت رکورد پر سرعترین کامیون جهان

اخیرا شرکت ولوو یک کامیو با قدرت ۲۴۰۰ اسب بخار تولید کرده است. تنها دلیل تولید این کامیون که شوالیه آهنی نامگذاری شده است شکستن رکورد سرعت کامیون ها می باشد.
ولووو شوالیه فلزی را از همان مدل محبوب و معروف FH معرفی کرد.شوالیه فلزی با مجهز به پیشرانه‌ی D13 است به همراه چهار توربوشارژر جدید.  همچنین وجود اینترکولر، باعث افزایش توان پیشرانه‌ی توربودیزل این کامیون تا اندازه ۳۴۰۰ اسب بخار شده است. گشتاور ۴۴۲۵ نویتن متری شوالیه‌ی فلزی با همراه کلاچ تقویت شده وبه صورت شگفت انگیزی با جعبه‌دنده‌ی استوک خود کامیون، به چرخ‌های عقب انتقال می‌یابد.


برای دست یابی به توازن بیشتر ولوو تمام تلاش خود را در جهت کاهش وزن شوالیه آهنی انجام داده است تا بهترین نسبت توان  قدرت به وزن ممکن به دست آید.این کاهش وزن با حذف تجهیزات اضافی و هچنین ساخت کابین کامیون از جنس فایبرگلاس به دست آمده است.
بهینه سازی های زیادی در بخش بدنه شوالیه آهنی انجام شده است که از آن جمله به ظاهر جدید و آیرودینامیکی آن اشاره کرد که جزییات بیشتر در زمان معرفی رسمی آن توسط ولوو  منتشر خواهد شد.
ولوو با استفاده از توان بالای علمی  و فنی خود راه سختی را برای شکستن رکوردهای سرعت در پیش رو دارد. اما این اولین بار نیست که ولوو قصد ثبت چنین رکوردی را دارد. مدیر بخش کامیون های ولوو کلاس نیلسون در باره شکستن رکورد سرعت گفت:
هدف ما دست یابی به طراحی های جدید و راه حل های مهندسی نوینی برای تولید خودروهای با بهره وری بالاتر در آینده نزدیک است.
منتظر شکستن رکورد سرعت جهان توسط شوالیه آهنی باشید.