پس از معرفی یکی از خبرسازترین و معروف‌ترین شاسی بلندهای جهان، لندروور دیفندر سرانجام برای اولین بار در 25 سال اخیر وارد بازار آمریکا خواهد شد. این خودرو به‌صورت 3 یا 5 درب و با پیشرانه‌های 4 سیلندر 2 لیتری توربو یا 6 سیلندر هیبریدی شده در دسترس خریداران خواهد بود.


لندروور می‌گوید مدل پایه‌ی P300 که قدرت 296 اسب بخاری دارد با بهای پایه‌ی 49900 دلاری در دسترس خواهد بود درحالی‌که قیمت مدل P400 با خروجی 395 اسبی به 62250 دلار می‌رسد. نسخه‌ی پلاگین هیبریدی دیفندر جدید نیز در آینده تولید خواهد شد. دیفندر یکی از مهم‌ترین محصولات این خودروساز بریتانیایی بوده و هدیه‌ای جذاب برای دوستداران آفرودرهای لوکس می‌باشد اما اگر شما نمی‌توانید از عهده‌ی پرداخت حدود 50 هزار دلار برای این شاسی‌بلند بربیایید گزینه‌های جایگزین و کارکرده‌ی آن‌هم وجود دارند که شما را با آن‌ها آشنا می‌کنیم.

 

  • لندروور رنجروور مدل‌های 2013 تا 2017


طراحی خشن و سادگی نسبی دیفندر پایه شاید باعث جذب برخی افراد شود اما اگر شما خواهان یک آفرودر با چاشنی لوکس بودن باشید چرا یک رنجروور کارکرده را امتحان نکنید؟ رنجروور هنوز هم پرچم‌دار لندروور بوده و شما می‌توانید نسل فعلی و کارکرده‌ی آن را با قیمت کمتر از 50 هزار دلار در بازار پیدا کنید.

 

اکثر رنجروورهای حاضر در این بازه‌ی قیمتی به پیشرانه‌ی 6 سیلندر 3 لیتری سوپرشارژردار مجهز هستند اما ما چندین نمونه دست‌دوم با پیشرانه‌ی 8 سیلندر 5 لیتری سوپرشارژردار و 6 سیلندر دیزلی را نیز یافتیم. بهترین کار یافتن نمونه‌هایی است که توسط خود لندروور تائید شده‌اند. رنجروور قطعاً خودروی راحت‌تر و لوکس‌تری در مقایسه با دیفندر جدید است و از نظر توانایی آفرود نیز در همان حد قرار دارد.

  • مرسدس بنز G کلاس مدل‌های 2012 تا 2013


مرسدس بنز G کلاس شاید نزدیک‌ترین رقیب دیفندر باشد اما حتی مدل پایه‌ی G550 2019 نیز قیمت پایه‌ی 124500 دلاری دارد. خوشبختانه مدل‌های زیادی از نسل قبلی در تریم های G550، G500، G55 AMG و حتی G63 AMG وجود دارد که با قیمت‌های مختلف در بازار کارکرده‌ها دست‌به‌دست می‌شوند. قیمت این خودروها بسیار متنوع اما مناسب بوده و البته که G کلاس یکی از خوش‌ساخت‌ترین محصولات مرسدس بوده و از نظر قابلیت اطمینان مشکل خاصی ندارد.

 

  • جیپ رانگلر


شاید شما خیلی به ظواهر و اشرافیت اهمیت ندهید و به همین خاطر می‌توانید سراغ جیپ رانگلر بروید. این خودرو قیمت پایه‌ی 28295 دلاری داشته و واضح است که نمونه‌های کارکرده‌ی آن با قیمت بسیار کمتری در دسترس هستند. اگر مدل چهار درب مواب را مدنظر قرار دهید قیمت خودرو به 51300 دلار می‌رسد که در واقع گران‌تر از دیفندر پایه است. اگر به دنبال یک رانگلر با آپشن های زیاد باشید قطعاً ارزش خرید صفرکیلومتر را نخواهد داشت زیرا این خودرو وارد محدوده‌ی یک دیفندر جدید می‌شود که قیمتی مشابه دارد.

 

  • تویوتا 4 رانر


تویوتا 4 رانر نیز همانند رانگلر یک شاسی‌بلند با قیمت ارزان‌تر است. قیمت پایه‌ی تریم SR5 این شاسی‌بلند ژاپنی برابر با 35310 دلار بوده اما قیمت مدل آفرود TRD Pro به 46815 دلار می‌رسد. مشتاقیم بدانیم آیا لندروور خواهد توانست مشتریان 4 رانر فول آپشن را از چنگ تویوتا دربیاورد یا خیر.

 

  • تویوتا FJ کروزر مدل‌های 2007 تا 2014


بخش اعظم جذابیت دیفندر جدید به استایل رتروی آن مربوط می‌شود. ولی اگر شما خواهان کمی نوستالژی باشید می‌توانید تویوتا FJ کروزر را انتخاب کنید. این خودرو بین سال‌های 2007 تا 2014 و تنها با یک پیشرانه‌ی 6 سیلندر 4 لیتری با قدرت‌های 239 تا 260 اسب بخاری عرضه شد. این خودرو دارای گیربکس 6 سرعته دستی یا 5 سرعته اتوماتیک بوده و نیروی پیشرانه به چرخ های عقب یا تمامی چرخ ها منتقل شده است.

 

FJ کروزر پس از توقف تولید به خودرویی کلکسیونی تبدیل شد و قیمت مدل‌های تمیز آن در حدود 50 هزار دلار می‌باشد. البته نسخه‌های با کارکرد بالا را می‌توان با قیمت‌های زیر 10 هزار دلار و نمونه‌های متوسط را بهای زیر 20 هزار دلار پیدا کرد.

  • لکسس LX 570 مدل‌های 2008 تا 2015


این خودرو به‌آسانی لقب بهترین جایگزین دیفندر جدید را به خود اختصاص می‌دهد. لکسس LX 570 فاقد ظاهر نوستالژیک بوده اما برخلاف لندروور در مسیرهای آفرود هیچ‌گونه خرابی‌ای نخواهد داشت. اکثر خودروهای لکسس از نظر قابلیت اطمینان بسیار خوب هستند اما LX در زمین متفاوتی بازی می‌کند. شما می‌توانید نسل فعلی این خودرو را با قیمت کمتر از 20 هزار دلار در بازار پیدا کنید. البته از روبرو شدن با مدل‌هایی که کارکرد بالایی داشته یا فاقد گارانتی هستند نترسید زیرا LX یکی از قابل‌اعتمادترین خودروهای این کلاس است.

 

منبع: carbuzz

 

 

 

منبع: پدال