ترکیب جالب و دیوانه وار خودروها!

معمولا از ترکیب دو ماده با همدیگر، محصولی به دست می آید که اگر از مواد اولیه بهتر نباشد، از آنها پایین تر هم نخواهد بود. این مساله در مورد ترکیب خودروها نیز صادق بوده و ما قصد داریم در این نوشته به ترکیب خیالی خودرو های مختلف پرداخته و از نتیجه جالب آنها و اسامی ترکیبی آنها لذت برده و امیدوار باشیم تا بخش تحقیق و توسعه (R&D) شرکت های خودرو سازی نیز از نمونه های ما استقبال نموده و آنها را در دستور ساخت خود قرار دهند!


داجی رنه کت (Doggy Renecat)
این خودرو ترکیبی از دوج چلنجر هل کت (Dodge Challenger Hellcat) و جیپ رنه گید (Jeep Renegade) است. نمونه عادی جیپ رنه گید یک پیشرانه 1.4 لیتری بنزینی را در زیر در موتور خود قرار داده است. برای ترکیب آن با دوج چلنجر هل کت کافیست آن را به مهندسین شرکت خواهر این شرکت یعنی شرکت دوج سپرده تا موتور آن را با یک نمونه 6.2 لیتری 8 سیلندر خورجینی غول آسای مجهز به سوپرشارژر تعویض نمایند و قدرت موتور آن را به بیش از چهار برابر افزایش دهند. با استفاده از کمک فنر های اسپرت نیز ارتفاع آن را کاهش داده و جلو پنچره آن را نیز به منظور ورود هوای بیشتر به این موتور عظیم الجثه تغییر داده و نام آن را به داجی رنه کت تغییر دهند!


آریل شیرون (Ariel Chiron)
وقتی دو خودروی آریل نومد (Ariel Nomad) و بوگاتی شیرون (Bugatti Chiron) را به هم پیوند بزنیم، این نمونه به دست خواهد آمد. بوگاتی شیرون یکی از سریع ترین خودروهای تولید شده تا به امروز بوده و به دلیل استفاده از ابزار و ادواتی مانند سیستم های سرگرمی و اطلاعاتی (Infotainment System)، صندلی های چرمی و... دچار افزایش وزن زیادی شده و نتوانسته آن طور که باید رکوردهای مناسبی را در پیمودن پیست های مسابقه از خود بجای گذارد. با ترکیب آن با خودروی لخت و استخوانی آریل نومد می توانیم این مساله را به سرعت حل نموده و قابلیت های بوگاتی شیرون را به آن باز گردانیم. این خودرو که با استفاده از کمترین قطعات در بدنه ساخته خواهد شد تنها دو بخش را از بوگاتی به همراه خواهد داست. یکی از این بخش های جلو پنجره خاص و چراغ های چهارتایی آن خواهد بود و دیگری نیز ابر موتور 16 سیلندر آن است که در بخش عقبی این خودرو قرار خواهد گرفت و نام آن را به آریل شیرون تغییر خواهد داد!


بی ام دبلیو اکتیو CSL تورر (BMW Active CSL Tourer)
از ترکیب دو عضو خانواده بی ام دبلیو یعنی بی ام و سری 2 اکتیو تورر (BMW 2 Series Active Tourer) و بی ام و سی اس ال 3 یا بت موبیل (BMW 3.0 CSL – Batmobile) این خودرو بدست خواهد آمد. طرفداران خودروهای بی ام و نظر مساعدی نسبت به مدل های کند سری 2 ندارند. اما با استفاده از شاسی این خودرو و ترکیب با با کیت بدنه خاص مدل CSL و استفاده از رنگ آمیزی آن و استفاده از اگزوزهای زیبای جانبی ظاهر دوست داشتنی مدل افسانه ای بت موبیل را به مدل دوست نداشتنی سری 2 داده و مدل ب ام و اکتیو CSL تورر متولد می گردد!


لندمارتین دی. بی. فندر (Land Martin DB-Fender)
کافیست یک نگاه اجمالی به ابر خودروی جدید شرکت آستون مارتین (Aston Martin) با نام DB11 بیاندازید و از خود این سوال را بپرسید:‌ آیا این خودرو می تواند از یک کوه بالا رود؟ قطعا پاسخ این سوال منفی خواهد بود. پس تصمیم گرفتیم که با ترکیب این خودرو با مدل لندروور دیفندر سری 1 (Land Rover Defender Series 1) این قابلیت را به این ابر خودروی پر سرعت اضافه کنیم. با جدا کردن سقف خودروی آستون مارتین DB11 و جایگزین کردن سقف پارچه ای لندروور دیفندر، هم ظاهر خودرو را زیبا نموده و هم با استفاده از تایرهای بزرگ و ارتفاع زیاد آن قابلیت عبور از مسیرهای سنگلاخی را به دست پرورده خود داده و نام آن را لند مارتین دی. بی. فندر نهادیم!


آئودی رومئو  (Audi Romeo RS74C)
پاگانی (Pagani) نمونه بسیار خوبی از تلفیق مهندسی آلمانی و طراحی ایتالیایی است. حال تصور کنید که خودرویی با تلفیق مدل سریع و پرقدرت آئودی (Audi) مدل RS7 و مدل جذاب و تحریک کننده 4C شرکت آلفارومئو (Alfa Romeo) ساخته شود. نتیجه این ترکیب چیزی جز آئودی رومئو RS74C نخواهد شد!


لافیات 124 آپرتا (LaFiat 124 Aperta)
در این بخش دو خودروی فیات 124 (Fiat 124 Spider) و فراری لافراری (Ferrari LaFerrari) را با هم ترکیب می کنیم. نتیجه این ترکیب خودرویی خواهد بود که با طراحی چشم نواز و رنگ قرمز براق با دو در، نمونه ای خاص و عجیب خواهد شد. با استفاده از موتور 12 سیلندر خورجینی 950 اسب بخاری فراری و بدنه بدون سقف، جریانی دیوانه وار از هوا را به سمت سرنشینان لافیات آپرتا سرازیر خواهد کرد!


تسلا مدل R350 (Tesla Model 350R)
اگرچه خودروهای الکتریکی نمونه های دوستدار محیط زیست هستند اما هنوز جایی در دل تشنگان سرعت و قدرت ندارند. با نصب کردن جلو پنجره پر صلابت و خشن فوردموستانگ 350R (Ford Mustang 350R) و چراغ های جلویی خشمگین آن بر روی تسلا مدل 3 (Tesla Model 3) می توانید اندکی دل طرفداران خودروهای عضلانی را بدست آورده و آنها را با خودروهای الکتریکی آشتی دهید. البته موتور آن هنوز توانایی و غرش موتور های 8 سیلندر خورجینی را نخواهد داشت اما فضای حمل بار موجود در تسلا مدل 350R بسیار بیشتر خواهد بود، چراکه موتور های الکتریکی آن در عقب خودرو قرار خواهد گرفت و قدرت را به چرخ های عقب منتقل خواهد کرد!


آئودی (Audi R8S1)
دو خودروی هم خانواده آئودی R8 و آئودی S1 را در نظر بگیرید. مدل S1 کوچکترین خودروی پر قدرت این شرکت بوده و R8 سریعترین مدل این شرکت. از ترکیب این دو مدلی به دست خواهد آمد با استفاده از یک موتور غول پیکر 10 سیلندر می بایست یک خودروی با فاصله دو محور یک خودروی مینی و کوچک و پر وزن را به حرکت در آورد. این خودرو (اگر وجود داشت) یک از پر سرعت ترین نمونه های موجود در بازار می شد و می توانست به راحتی جای خودروهایی مانند پژو 205 و ام. جی. مترو  (MG Metro 6R4) و رنو 5 توربو (Renault 5 Turbo) را در مسابقات قدیمی و پایان یافته Group B بگیرد.


لامبورگینی سنتناری 002 (Lamborghini Centenari 002)
آیا تا بحال به این مساله فکر کردید که با وجود اینکه مدل سنتناریو لامبورگینی یک مدل جذاب است اما اگر قابلیت های آئرودینامیکی لامبورگینی سنتناریو (Lamborghini Centenario) در حد یک قلعه کوچک می شد چه اتفاقی می افتاد؟  برای این کار کافیست تا موتور 12 سیلندر خورجینی و پر قدرت آن را برداشته و در داخل محفظه موتور مدل شاسی بلند و آف رود مدل LM002 قرار دهیم. بعد از انجام این کار دست به هنر نمایی دیگری زده و اندکی از تزئینات و جنس بدنه مدل سنتناریو را به آن اضافه می کنیم و با استفاده از فیبر کربن و رنگ زرد آن را تزئین می کنیم و نتیجه به دست آمده را سنتناری 002 نام داده و با لذت به دست پرورده خود نگاه می کنیم! حال خودروی ما برای حرکت در خیابان های موناکو با کیت بدنه برجسته و رینگ های آلیاژی غول پیکر آماده خواهد بود!


فولکس واگن گلف باگی (Volkswagen Golf Buggy)
فولکس واگن گلف (Volkswagen Golf) در واقع اوج صنعت خودرو سازی جهان است. این خودرو در کنار قابلیت های فنی خود از رانندگی امن و راحتی برخوردار بوده ولی هنوز لذت و هیجان کافی برای رانندگی را کم دارد. همین شرکت مدل های جذابی نیز تولید کرده که برای حرکت بر روی سطوح شنی و ماسه ای بوده و در طول سال های متمادی تولید آن به نام باگی (Buggy) مشهور شده اند. حال می خواهیم موتور پر قدرت 300 اسب بخاری 2 لیتری چهار سیلندر مجهز به توربو شارژر جدیدترین نمونه گلف یعنی مدل Golf R را بر روی پلت فورم باگی قرار دهیم تا لذت را نیز به دیگر ویژگی های فولکس گلف اضافه کنیم. خودرو حاصل با سرعت بسیار زیادی بر روی ماسه های ساحل حرکت کرده و حتی در سرعت از یک موج سوار که در حال فرار از دست یک کوسه خشمگین است نیز سریع تر خواهد تاخت!


مرسدس AMG GT6x6
مرسدس بنز (Mercedes Benz) مدل AMG G63 6x6 یک خودروی عجیب و گرانقیت از شرکت آلمانی مرسدس بنز بوده که با تجهیز به 6 چرخ قابلیت های فوق العاده ای دارد. این خودرو با توانایی تولید 536 اسب بخار نیرو یک هیولاست که توانایی ابراز قابلیت های خود را چه در مسیرهای شنی و ماسه ای صحرا داشته و هم می تواند به خودرویی مناسب برای تردد در سطح شهر تبدیل گردد. اما اگر بخواهیم توانایی های آن را ارتقا داده و یک پله بالاتر ببریم، چه کاری می توانیم بکنیم؟ پاسخ این پرسش بسیار ساده است! بدنه آن را جدا کردن و با بدنه ابر خودروی اسپرت همین شرکت یعنی مرسدس بنز AMG GT جایگزین می کنیم. به همین سادگی! نکته مثبت ماجرا در این است که با توجه به اضافه شدن یک محور جدید به خودرو، فضای بار آن چند برابر خواهد شد!