به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از اسب بخار، چری آریزو 6 با فروش نزدیک به 38 هزار دستگاه در 8 ماه توانسته تا به تازگی با بروز رسانی هایی همراه شود. کمپانی سازنده این خودرو به تازگی نمونه «چَمپیون اِدیشن» و «پرو» (Pro) این سدان نیمه لوکس را معرفی کرده و قرار است با به زودی فروش آن ها را در بازارهای هدف آغاز نماید.

چری آریزو 6 چمپیون ادیشن از نظر ظاهری با جزئیات بیشتری همراه شده و با پیشرانه های 1٫5 لیتری تنفس طبیعی و 1٫5 لیتری توربو قابل سفارش گذاری است. استفاده از نوارهای قرمز بر روی بدنه، سپر، دور مه شکن، گوشه رکاب و بر روی درب صندوق باعث شده تا حس اسپرت بیشتری در آریزو 6 دیده شود. از سویی رینگ های جدیدی برای این خودروی چینی انتخاب شده که هماهنگی مناسبی را با سبک کلی بدنه دارد. در بخش کابین چری آریزو 6 چمپیون ادیشن تحول اساسی رخ نداده و همچنان همان سبک آپشن و سطح امکانات در این خودرو دیده می شود. اما می توان به تغییراتی نظیر اضافه شدن دوخت های قرمز، تزیینات پیانومیی روی داشبورد و… اشاره کرد.

چری آریزو 6

چری آریزو 6

چری آریزو 6

چری آریزو 6

اما بر خلاف آریزو 6 چمپیون ادیشن که در آن بیشتر به نکات ظاهری توجه شده است، می بینیم در چری آریزو 6 پرو ارتقای فنی مدنظر مهندسان چینی قرار گرفته و این سدان نیمه لوکس چری نیز به یک خودروی اسپرت گرایش پیدا کرده است. کمپانی چری از نسل جدید پیشرانه های توربو خود در آریزو 6 پرو استفاده کرده و دقیقا پیشرانه مشابه به خودروهایی چون تیگو 8، اکسید TX و… را بروی این سدان نصب نموده است. موتور F4J16 که جز پیشرانه های ACTECO چری به حساب می آید، با حجم 1٫6 لیتر و فناوری توربو قدرت 187 تا 194 اسب بخار را با گشتاور 275 تا 290 نیوتن متر تولید می کند. در چری آریزو 6 پرو، نمونه 194 اسب بخار این پیشرانه 1٫6 لیتری نصب شده و جعبه دنده 7 سرعته اتوماتیک دو کلاچه تَر (Wet) کمپانی «گتراک» وظیفه انتقال قدرت را به چرخ های جلو دارد. برای همین می توان توقع داشت که سدان نیمه لوکس چری با این پیشرانه شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت را در کمتر از 8 ثانیه ثبت نماید. البته که برخی به خاطر بهره برداری از حداکثر قدرت این پیشرانه در دور 2 هزار تا 4 هزار Rpm، انتقادهایی را به چری آریزو 6 پرو وارد نموده اند. اما باید بدانیم که از این پس این سدان چینی در کنار سایر خودروهای خانوادگی اسپرت چینی قرار می گیرد و می تواند بزودی رکوردهای قابل قبولی را برای کمپانی سازنده ثبت نماید.

چری آریزو 6

چری آریزو 6

چری آریزو 6

در نمونه های فول آپشن چری آریزو 6 این امکان وجود دارد تا مشتریان رادار خطی، رادار نقطه کور، دوربین ثبت وقایع و رادار اجسام متحرک را بر روی این خودرو سفارش دهند. در حال حاضر شرکت مدیران خودرو چری آریزو 6 را با پیشرانه 1٫5 لیتری توربو 147 اسب بخار و 210 نیوتن گشتاور به فروش می رساند و جعبه دنده اتوماتیک CVT بر روی آن ها نصب است.

 

 

منبع: اقتصاد آنلاین