به گزارش سایپانیوز، نیسان پیش از آن که خودروی کراس اور تمام برقی خود را به بازار عرضه کند، ابتدا آن را به نمایندگی های خود در آمریکا نشان داده است. میزان پیمایش این کراس اور خیره کننده و قابل تمجید است. این خودرو با هر بار شارژ می تواند 300 مایل (483 کیلومتر) بپیماید. هرچند این رقم نیسان را در مقام اول قرار نمی دهد. چون تسلای مدل X با هر بار شارژ 325 مایل (523 کیلومتر) می پیماید. ولی به از جاگوار i-Pace بهتر است که 234 مایل (377 کیلومتر) می پیماید.

اما ویژگی نیسان شتاب محشر آن است. صفر تا 100 نیسان برقی زیر 5 ثانیه است.

نکته قابل ذکر این است که اولین کراس اور برقی نیسان به نام iMx در سال 2017 معرفی شد که در حد طراحی بود و آمادگی تولید انبوه را نداشت.

اما این کراس اوری که نیسان به نمایندگی های خود معرفی کرده، بیشتر از آن که به شاسی بلند نزدیک باشد، به خودروهای کامپکت و جمع و جور نزدیک است. نمایندگی های نیسان می گویند کراس اور برقی نیسان از بیرون به اندازه روگ دیده می شود اما فضای داخلی آن مثل مورانو است.

این نکته هم قابل ذکر است که در حال حاضر نیسان در حال مطالعه بازار و انجام فعالیت های لازم برای رونمایی این خودرو در سال 2021 است. این کراس اور یکی از 8 مدل خودروی برقی نیسان است که در پنج سال آینده به بازار عرضه خواهند شد.

منبع: msn.com

 

 

منبع: سایپا نیوز