چه خودروهایی مناسب ابر قهرمان های داستان های مارول هستند؟

ابر قهرمان های داستان های علمی تخیلی همگی از خودروهایی خاص و عجیب استفاده می کنند. به عنوان مثال بتمن (Batman) از بت موبیل (Batmobile) استفاده می کند و مرد آهنی (Iron Man) کلکسیونی از خودروهای خاص و شگفت انگیز دارد. اما اگر قرار باشد این قهرمانان، یک نمونه از خودروهای موجود در بازار فعلی خودروی جهان را انتخاب کنند، کدام نمونه مناسب آنها و توانایی های خاص آنان خواهد بود؟
در این نوشته از بین خودرو های موجود در بازار نمونه ای را که بیشتر با خصوصیات هر کدام از این قهرمانان سازگار بوده، انتخاب کردیم و با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی مانند فوتوشاپ (Photoshop) آن را هماهنگ با ظاهر و پوشش آنان نمودیم تا نمایی از خودروی خاص آن قهرمان را برای شما بازسازی نماییم.

بتمن – بی ام دبلیو M2

در مقایسه با بت موبیل اختصاصی بتمن، شاید ب ام و M2 اندکی نا کارآمد به نظر آمده و از توانایی های لازم برخوردار نباشد. اما مساله به این صورت نبوده و ب ام و M2 با سایز کوچک و قابلیت های فنی مناسب، خودرویی است که توانایی گذر از خیابان ها و کوچه های شهر گاتهام (Gotham) را با بالاترین سرعت ممکن دارد. به نظر می رسد که این مدل ار خودروی ب ام و جانشین خوبی برای مدل افسانه ای CSL باشد.
ب ام و M2 برای آنکه به خودرویی مناسب برای بتمن تبدیل گردد، نیاز به اندکی اصلاحات در بدنه خود داشته تا ظاهری جذاب تر و متناسب با لباس فرم راننده خویش پیدا کند. به همین دلیل، جلو پنجره آن را تغییر داده ایم و باله ای به شکل گوش در انتهای درهای عقبی خودرو نصب کردیم. رینگ ها را نیز بر اساس مدل مفهومی دهه 80 M1 طراحی کردیم تا با هماهنگی با رنگ تیره بدنه، ظاهری متناسب با بتمن پیدا کرده تا به تعقیب خلافکاران در خیابان های شهر بپردازد.

سوپرمن – بوگاتی شیرون (Bugatti Chiron)

سوپرمن (Superman) مردی که در کسری از ثانیه به دور دنیا می گردد، طبیعتا نیاز به خودرویی داشته که سریع ترین نمونه تولید شده بر روی زمین باشد. بدون شک وی یکی از سریعترین خودروهای موجود در بازار را انتخاب نموده و با ایجاد تغییراتی در ظاهر، ‌آنرا به خودرویی متناسب با نیاز های خود تبدیل خواهد کرد. به این ترتیب است که بوگاتی شیرون به خودروی محبوب سوپرمن تبدیل می گردد.
سوپرمن برای رنگ آمیزی خودروی خود طبیعتا تنها از سه رنگ محبوب خود یعنی آبی، ‌قرمز و زرد استفاده کرده و نه تنها بدنه خودرو را با این سه رنگ تزئین می کند، بلکه دست به تغییر رنگ قسمت های جانبی مانند جلو پنجره و رینگ ها می زند. وی جلوپنجره نعل اسبی شکل استاندارد بوگاتی را نیز تغییر داده و آن را به شکل نماد پنج ضلعی خود در می آورد!

Wonder Woman – لامبورگینی هوراکان (Lamborghini Huracan)

به دلیل هزینه های بسیار بالای بیمه، واندر ومن (Wonder Woman) تصمیم گرفت که خودروی نامرئی خود را با یک نمونه مرئی تعویض نموده تا آسیب کمتری متوجه عابران پیاده گردد. این ابر قهرمان به خودرویی نیاز داشت که توانایی حرکت با سرعت های بسیار بالا را داشته و همچنین از ظاهری زیبا و جذاب نیز سود برد. خودروی لامبورگینی هوراکان یکی از معدود گزینه های موجود در بازار با این قابلیت ها بود.
این هیولای ایتالیایی با پوشیدن لباس هایی به رنگ ها آبی و قرمز (رنگ های سنتی لباس واندر ومن) جلوه ای بسیار زیبا داشته و با استفاده از رنگ طلایی در بخش هایی مانند رینگ های آلیاژی، بالای شیشه جلو و بخش جلویی در موتور، ظاهری خاص و مناسب این ابر قهرمان پیدا می کند. موتور پرقدرت که توان تولید نیرویی برابر با 605 اسب بخار را داشته و سیستم انتقال نیرویی که توان این موتور را به هر چهار چرخ لامبورگینی منتقل می کند، این اطمینان را به وی خواهد داد که این خودرو توانایی های لازم برای تعقیب و گریزها را داشته و خودوریی مناسب این شخصیت ابر قهرمانی خواهد بود.

کاپیتان آمریکا (Captain America) – فورد موستانگ GT350R

این شخصیت شرکت مارول (Marvel) نام خود را تنها به دلیل ملیت خود دریافت نکرده است. او در ارتش آمریکا حضوری فعال داشته و برای آزادی مبارزه نموده است. به همین دلیل خودرو وی نیز می بایست یکی از خودروهای خاص و سمبلیک کشور آمریکا باشد. فورد موستانگ (Ford Mustang) تنها خوردویی است که به عنوان نشان این کشور در جهان خودرو شناخته می گردد. برای اینکه کاپیتان آمریکا نمونه مناسبی را انتخاب نماید، ابر خودروی مدل GT350R خودرو Ford Mustang را به وی پیشنهاد می کنیم که با استفاده از نیروگاه هشت سیلندر خورجینی و پر سر و صدای خود، توانایی تولید نیرویی برابر با 526 اسب بخار را دارد.
برای اینکه این خودرو را به امکاناتی مناسب برای کاپیتان آمریکا تبدیل نماییم، با استفاده از ویبرانیوم (Vibranium – فلز تخیلی پر قدرت و مقاوم کتاب هاب کمیک) بدنه و موتور این خودرو را تقویت می کنیم تا به قهرمان خود، توانایی دفاع از آتش دشمنان را بدهیم. در انتها نیز این خودرو را با سه رنگ قرمز و سفید و آبی تزئین می کنیم. خودروی مخصوص کاپیتان آمریکا آماده نقش آفرینی است!

مرد آهنی (Iron Man) – شوروکت کوروت Z06 (Chevrolet Corvette Z06)

تونی استارک (Tony Stark- شخصیت اصلی مرد آهنی) با خودروهای مدرن و مد روز بازار بیگانه نیست، این مساله را می توان از ابر خودروی مورد علاقه وی یعنی آئودی R8 متوجه شد. اما با وجود تمام توانایی ها، این خودرو قابلیت استفاده از نیروگاه هسته ای که منبع اصلی تامین قدرت لباس این شخصیت است را ندارد. در اینجاست که نام شورولت کوروت Z06 به میان می آید. شورولت کوروت Z06 یک خودروی تمام آمریکایی است که توانایی های بسیاری در زمینه به روز رسانی و تقویت و بهینه سازی موتور خود دارد. به این ترتیب این خودرو به یک نمونه آزمایشگاهی بسیار مناسب برای آزمایشات مرد آهنی تبدیل می گردد.
جایگزینی موتور خورجینی هشت سیلندر شورولت کوروت Z06 با راکتور مخصوص مرد آهنی این امکان را به وی و شرکتش داده که وی را به اهداف خود در زمینه استفاده از این منبع انرژی جدید نزدیک تر نماید. این خودرو از روی رنگ طلایی محبوب و مشهور مرد آهنی در کنار رنگ قرمز براق که هماهنگ با رنگ لباس وی است به راحتی قابل تشخیص خواهد بود.

مرد عنکبوتی (Spider Man) – فراری 488 اسپایدر (Ferrari 488 Spider)

چه خودرویی برای مرد عنکبوتی مناسب تر از مدل 488 عنکبوتی (Spider) شرکت خودرو سازی فراری خواهد بود؟ با استفاده از این خودروی سریع و پر قدرت، مرد عنکبوتی راهی جایگزین برای تاب خوردن بین آسمان خراش ها و ساختمان های شهر نیویورک یافته و به جای حرکت بر روی آسمان، ار روی صندلی های این خودرو به تعقیب دشمنان خود خواهد پرداخت!
بدنه این خودرو را با الهام از رنگ و جنس لباس لیکرا (Lycra) مخصوص مرد عنکبوتی رنگ آمیزی می کنیم و با استفاده از رینگ های مخصوص، جلوه جدید و زیبا را از تار عنکبوت به نمایش می گذاریم. عدم وجود سقف در این خودرو نیز این قابلیت را به مرد عنکبوتی داده که در هنگام بروز خطر بتواند به سادگی از خودرو به بیرون جهیده و به جنگ با دشمنان شیطان صفت خود و جهان بپردازد!

ولورین (Wolverine) – آئودی R8

شخصیت ولورین یکی از بیاد ماندنی ترین و مشهورترین شخصیت های گروه ایکس (X-Men) بوده که اندکی دمدمی مزاج و خارج از کنترل است. به نظر شما چه خودروی غیر از آئودی (Audi) مدل R8 مناسب پرسه زدن های این گرگ خشمگین خواهد بود؟ این خودرو در بخش پشتی درهای خود نیز با پوست و موی گرگ تزئین شده که توانایی های حیوانی خود را بیشتر به نمایش گذارد. آیینه های جانبی به شکل دندان نیز از دیگر خصوصیات سبعانه این خودرو خواهد بود.
همانند دیگر ابرقهرمان ها، ولورین نیز باید در سریع ترین زمان ممکن خود را از مکانی به مکان دیگر برساند. پس خودروی وی نیز باید این توانایی را داشته باشد که با سرعت بسیار بالا حرکت کرده و از شتاب بسیار بالایی نیز برخوردار باشد. اینها خصوصیاتی است که آئودی R8 را با آنها در بازارهای خودرو می شناسند! برای اینکه این خودرو از ثبات لازم در حرکت با سرعت های بالا برخوردار باشد، به منظور افزایش Downforce و چسباندن خودرو به زمین، بر روی سپرهای جلوی این مدل خاص از آئودی R8، سه بالچه به شکل پنجه های گرگ نیز قرار گرفته که علاوه بر حفظ تعادل خودرو در سرعت های بالا، امضای شخصیت اصلی داستان را نیز بر روی خود داشته و تهدیدی جدی نیز برای دشمنان مرد گرگ نمای ما خواهد بود!

دد پول (Dead Pool) – فورد موندئو / فیوژن (Ford Mondeo / Fusion)

در بین تمامی ابر قهرمانان کتاب های کمیک، حریمی نبوده که دد پول به آن تجاوز ننموده و قاعده های مرسوم را نشکسته باشد! در زمینه خودرو نیز این مساله صادق بوده و بنظر نمیرسد این ابرقهرمان بی نزاکت علاقه ای به ابرخودروهای موجود در بازار داشت باشد. به همین منظور خودروی مورد علاقه وی طبیعتا می بایست خودرویی عادی باشد. بهترین خودرویی که با معیارهای این ابر قهرمان سازگاری دارد مدل موندئو (Mondeo) شرکت فورد بوده که در آمریکا با نام فیوژن (Fusion) شناخته شده و به عنوان تاکسی برای حمل نقل مسافرین استفاده می گردد!
البته دد پول در یک زمینه با بقیه ابر قهرمانان هماهنگ بوده و رنگ خودروی خود را به رنگ لباس های مخصوص خویش یعنی دو رنگ قرمز و مشکی در خواهد آورد. این خودرو همچنین در بخش پشتی و بالای شیشه عقب به زبانه هایی مجهز شده تا این شخصیت شمشیرهای خود را در آنجا قرار دهد. یکی دیگر از شاخصه های انتخاب یک خودروی عادی در این بوده که این خودرو از محفظه بار استاندارد و جاداری استفاده می کند. به همین دلیل دد پول قادر خواهد بود تا قربانیان خود را در داخل آن قرار داده و بدون جلب توجه به هر جایی که بخواهد منتقل نماید. از دیگر شاخصه های این خودرو نیز نوشته های بر روی بدنه آن است که همانند لحن گزنده و بی ادبانه راکب خود بوده و مشاهده آن را برای افراد زیر 18 سال ممنوع می کند!

هالک (Hulk) – مرسدس بنز AMG G63 6x6

هالک از لحاظ جثه یکی از بزرگترین ابرقهرمانان دنیای داستان های کمیک است. او قدی در حدود 8 فوت (معادل 243 سانتی متر) داشته و کمتر خودرویی در بازار توانایی جای دادن وی در خود را دارد. اینجاست که مرسدس بنز (Mercedes Benz) مدل AMG G63 6x6 به میدان خواهد آمد. تنها کاری که این غول سبز همیشه خشمگین ما نیاز دارد این است که به بخش پشتی آن پریده و از طریق پنجره به کنترل خودرو بپردازد. البته اگر بتواند بر خشم خود غلبه کرده و به شکل طبیعی خود و شخصیت بروس بنر (Bruce Banner) برگردد، می توان به داخل کابین لوکس این خود رفته و به راحتی به رانندگی پرداخته و از سواری با آن لذت ببرد. البته استفاده از 6 چرخ این خودرو را به یک هیولای با ابهت تبدیل کرده و این توانایی را دارد که به راحتی از تپه ها بالا رفته و به تعقیب دشمنان خود بپردازد.

آکوا من (Aqua Man) – تویوتا میرای (Toyota Mirai)

تسلط مرد آبی (Aqua Man) بر امواج خروشان دریا موجب شده که بهترین خودروی موجود در بازار، مدل میرای (Mirai) شرکت تویوتا (Toyota) باشد که از هیدروژن به عنوان سوخت برای به حرکت در آوردن خودرو استفاده می کند. دسترسی نامحدود این ابر قهرمان به آب خیال وی را از جهت سوخت راحت نموده و مرد آبی هیچ نگرانی در مورد تمام شدن سوخت و از کار  افتادن خودرو نخواهد داشت! علاوه بر این استفاده از از مواد ضد آب برای ساخت بدنه و کابین، این امکان را به وی خواهد داد که در صورت لزوم به داخل آب شیرجه رفته و با استفاده از قابلیت های آئرودینامکی خارق العاده خود و باله های موجود در قسمت بالایی هر چهار چرخ خود، به غواصی در اعماق آب بپردازد.
با الهام از لباس ویژه مرد آبی، بدنه تویوتا میرای نیز با استفاده از رنگهای سبز و نارنجی رنگ آمیزی شده تا هماهنگی کامل با راننده خود را داشته باشد. علاوه بر اینها استفاده از فلس های ضد گلوله در ساخت بدنه این خودرو موجب آن شده که یک حفاظ کامل برای وی در داخل خودرو بوجود آمده و کابین به یک مکان امن برای وی تبدیل گردد. موتور الکتریکی این خودرو نیز این اجازه را به مرد آبی داده که بدون صدا و به آرامی به دشمنان نزدیک شده و با استفاده از اصل غافلگیری به تار و مار کردن آنها بپردازد!