خودروی جدید GT کامل کننده‌ی خانواده‌های سری اسپورت، سوپر و اولتیمیت مک لارن بوده و طیف متفاوتی از مشتریان را هدف گرفته زیرا این خودرو آرام تر و راحت‌تر از سایر محصولات این برند بریتانیایی است؛ اما با اینکه هدف اصلی مک لارن از ساخت GT جدید رکوردشکنی در نوربرگ رینگ یا ثبت سرعت‌های بسیار بالا نبوده ولی هنوز هم شاهد قیمت تیز این خودرو هستیم. البته خب دست‌یابی به شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 3.2 ثانیه‌ای و شتاب صفر تا 200 کیلومتر در ساعت 9 ثانیه‌ای با هزینه‌ی بالا همراه خواهد بود.


ویدئوی جدید منتشر شده از این خودرو نشان دهنده‌ی تجربه‌ی غیرمستقیم قدرت و گشتاور ناب GT در تست شتاب از سکون است. با قدرت 612 اسب بخاری و گشتاور 630 نیوتون متری، این خودرو شتاب گیری قابل‌توجهی دارد. به منظور دست‌یابی به بهترین نتایج ممکن، لانچ کنترل GT فعال شده تا آخرین حد پرفورمنس پیشرانه‌ی 8 سیلندر 4 لیتری توئین توربو حاصل گردد.


البته مکان‌های بسیار معدودی در سراسر دنیا برای تست حداکثر سرعت 326 کیلومتر در ساعتی مک لارن GT وجود داشته اما باید خاطرنشان سخت این خودرو کندترین محصول فعلی مک لارن نیست. مدل پایه‌ی 540C که در برخی کشورها عرضه می‌شود سقف سرعت 320 کیلومتر در ساعتی داشته و به‌طور قابل‌توجهی پایین‌تر از پادشاه سرعت این برند یعنی اسپیدتیل با سرعت 403 کیلومتر در ساعت قرار می‌گیرد.


مشخص نیست که چرا برخی افراد شک دارند این مک لارن پرفورمنس مدل‌های داغ‌تر را با فضای بیشتر یک گرندتورر ترکیب کرده است. البته باید گفت که GT فاقد برخی ویژگی‌های اصلی همچون صندلی‌های تهویه‌دار و ماساژوردار بوده و این در حالی است که قیمت آن 210 هزار دلار می‌باشد. همچنین سیستم‌های ایمنی و کمک‌راننده‌ای همچون کروز کنترل تطبیقی، پایش نقاط کور و هشدار خروج از مسیر به‌صورت سفارشی در دسترس می‌باشند.

 

 

منبع: پدال