روز سه‌شنبه بود که مزراتی تولید یکصدهزارمین دستگاه از گیبلی را در کارخانه‌ی جیووانی آنگلی تورین ایتالیا جشن گرفت. جیووانی آنگلی همان کسی است که در سال 1899 کمپانی فیات را تأسیس نمود. شایان ذکر است این کارخانه به تولید سدان لوکس کواتروپورته نیز مشغول می‌باشد.


اما یکصدهزارمین خودروی تولیدی یک گیبلی S Q4 با تریم گرن اسپورت است که دارای رنگ بدنه‌ی آبی و کابینی مشکی می‌باشد. چراغ‌های جلوی LED، رینگ‌های 20 اینچی آلیاژی، کالیپرهای ترمز قرمزرنگ و عناصر مشکی از جمله ویژگی‌های خودروی یاد شده می‌باشند.


این خودرو برای بازار ایتالیا تولید شده و از پیشرانه‌ی 6 سیلندر 3 لیتری توئین توربو با قدرت 430 اسب بخاری استفاده می کند. این سدان چهار چرخ محرک شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 4.7 ثانیه‌ای و حداکثر سرعت 286 کیلومتر در ساعتی دارد. گیبلی البته از پیشرانه‌های دیگری هم استفاده می کند که شامل نسخه‌ی 6 سیلندر بنزینی 350 اسبی و 6 سیلندر دیزلی 275 اسب بخاری می‌باشد. تمامی پیشرانه‌ها با جدیدترین استانداردهای آلایندگی اروپایی همخوانی دارند.

مازراتی گیبلی
هر دستگاه از گیبلی به‌صورت دقیقی بررسی شده و تکنسین‌های مزراتی مطمئن می‌شوند که تمامی تجهیزات خودرو به‌صورت دقیق کار می‌کنند. پس از الصاق برچسب نهایی روی خودرو نوبت به تست جاده‌ای 40 کیلومتری توسط راننده‌ی حرفه‌ای می‌رسد و پس از آن خودرو تحویل مشتری می‌شود.


مزراتی برای اولین بار در نمایشگاه شانگهای 2013 بود که گیبلی را معرفی کرد. این خودرو از آن سال تاکنون چندین بار به‌روزرسانی شده و در سال 2017 تریم های گرن لوسو و گرن اسپورت آن در چنگدو معرفی شدند. در فستیوال سرعت گوودوود سال پیش بود که این خودروساز اقدام به اعمال تغییراتی در کابین گیبلی کرد.

 

منبع: پدال