استارتاپ سازنده‌ی خودروهای الکتریکی کانو (Canoo) که قبلا با نام EVelozity شروع به کار کرده بود، به‌تازگی از جدیدترین محصول خود رونمایی کرد. خودروی جدید این شرکت نمونه‌ای کاملا قابل تولید است و پیش‌بینی می‌شود که تا سال 2021 وارد بازار شود. این خودرو کانو نام دارد و یک ون کاملا الکتریکی است. کانو به‌صورت اجاره‌ی ماهیانه در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت و هزینه‌ی ماهیانه به جز کرایه‌ی خودرو شامل تمامی سرویس‌ها، شارژ و بیمه نیز می‌شود. 

Canoo Electric Van

طراحی این ون را ریچارد کیم بر عهده داشته است که از کارهای قبلی او می‌توان به بی‌ام‌و i3 و i8 اشاره کرد. وی همچنین نقشی کلیدی در طراحی خودروی فارادی فیوچر داشت که در سال 2017 رونمایی شده بود. ریچارد کیم، خودروی کانو را محصولی می‌داند که دقیقا مورد نیاز بسیاری از مردم است و برخلاف بسیاری از خودروهای الکتریکی که در کلاس کراس‌اورها یا خودروهای اسپرت تولید می‌شوند، در این مدل فقط و فقط به فضای جادار داخلی فکر شده است. 

Canoo Electric Van

از نظر ظاهری تمام کابین خودرو با شیشه احاطه شده است. جلو و عقب این ون نیز طراحی تقریبا یکسان دارند. به نظر می‌رسد که کانو خودروی خیلی زیبایی نباشد؛ ولی طراحی آن بسیار کاربردی است. درون کابین صندلی‌های نیمکتی منحنی تعبیه شده‌اند که همگی دارای روکش چرمی هستند. دو صندلی جلویی هم قابلیت چرخش دارند تا رودر روی سرنشینان پشتی قرار گیرند. به‌گفته‌ی کانو این خودرو به تمامی سخت افزارهای لازم مربوط به خودروهای کاملا خودران مجهز خواهد شد. البته خودرویی که در تصویر دیده می‌شود دارای فرمان و پدال‌های گاز و ترمز نیز است. 

Canoo Electric Van

زیرِ پوسته‌ی این خودرو از یک پلتفرم ماژولار استفاده شده است که در حداقل دو خودروی دیگر از این خودروساز استفاده خواهد شد. موتور الکتریکی که در عقب خودرو نصب شده می‌تواند 300 اسب‌بخار قدرت تولید کند. باتری 80 کیلووات ساعتی این خودرو نیز می‌تواند شعاع حرکتی 402 کیلومتر را با هر بار شارژ فراهم کند. 
 

منبع: زومیت