بسیاری از مالکان فورد F-150 در مورد برخورد سنگ ریزه به شیشه‌ی اتومبیلشان نگرانی دارند. در پاسخ به این نگرانی شرکت کورنینگ با همکاری هایپرفورمنس پروژه‌ای را آغاز کرده‌ است تا شیشه‌ی گوریلا گلس را برای پر فروش‌ترین خودروی بازار ایالات متحده تولید کنند. اگر در مورد شیشه‌های گوریلا گلس اطلاعاتی ندارید، باید اشاره کنیم که این شیشه‌ در تلفن‌های همراه هوشمند کاربرد زیادی دارد و در مقایسه با شیشه‌های معمولی مقاومت بیشتری در برابر شکستگی و خراش از خود نشان می‌دهد. همچنین می‌توانید این مقاله‌ی زومیت درباره‌ی گوریلا گلس و تفاوت بین نسخه‌های آن را مطالعه کنید. در این پروژه هدف این است که از شیشه‌های مشابهی در خودروها استفاده شود تا دیگر برخورد سنگ ریزه نتواند در شیشه خراش و شکستگی ایجاد کند. این شیشه قابلیت استفاده در هر نوع خودرویی را دارد؛ ولی بیشتر در وانت‌های آفرودی مثل فورد F-150 استفاده خواهد شد. 

فورد f-150

به گزارش CNET قیمت شیشه‌ی فورد F-150 در حال حاضر بین 400 تا 500 دلار بدون احتساب دستمزد نصب است. این مبلغ همچنین با توجه به اینکه خودرو به حسگر باران مجهز باشد یا نه، می‌تواند مقداری تغییر کند. برای مقایسه قیمت شیشه‌ی گوریلا برای این خودرو 900 دلار بدون هزینه‌ی نصب است. گرچه این قیمت به‌طرز قابل توجهی بیشتر است، ولی اگر کسی خودرو را در شرایط کارگاهی یا آفرودی استفاده می‌کند، چنین هزینه‌ای برایش ارزش خواهد داشت. استفاده از گوریلاگلس به‌خصوص برای مالکان F-150 راپتور که با خودروی خود زیاد به آفرود می‌روند، سرمایه‌گذاری خوبی محسوب می‌شود. 

فورد F-150 رپتور Ford raptor

فورد پیش از این نیز در خصوص استفاده از شیشه‌ی گوریلا گلس با کورنینگ همکاری کرده بود. سوپر اسپرت فورد GT جدید که در کارخانه‌ی Multimatic فورد در کانادا تولید می‌شود نیز به‌صورت استاندارد از شیشه‌ی مقاوم استفاده می‌کند. گروه فیات کرایسلر نیز شیشه‌ی گوریلا را به‌صورت یک آپشن برای جیپ رانگلر جدید عرضه می‌کند. 

 
 

منبع: زومیت