این روزها تماشای شکست سوپرکارهای سطح بالا توسط سدان ها و شاسی بلندهای قلدر و پرسرعت به امری عادی تبدیل شده است.


با وجود پیشرانه‌ای بسیار قوی زیر کاپوت، مرسدس-ای ام جی GT 63 S یکی از پادشاهان خودروهای مدرن چهار درب می‌باشد. نیروبخش این هیولای اشتوتگارتی پیشرانه‌ی 8 سیلندر 4 لیتری توئین توربویی است که قدرت قابل‌توجه 639 اسب بخاری و گشتاور 900 نیوتون متری دارد. تمامی این نیرو از طریق یک گیربکس 9 سرعته دوکلاچه به چهار چرخ منتقل می‌شود. با وجود چنین نیروگاه توانمندی، محصول مرسدس در عرض 3.2 ثانیه از سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت رسیده و حداکثر سرعت 315 کیلومتر در ساعت را ثبت می‌کند.


از نظر فنی GT 63 S می‌تواند برخی از خودروهای جذاب و مشهور را در خط مستقیم شکست دهد اما آیا این خودرو توانایی شاخ‌به‌شاخ شدن با یکی از سوپرکارهای محبوب دنیا یعنی لامبورگینی آونتادور S رودستر را خواهد داشت؟


ویدئویی که مشاهده خواهید کرد درباره‌ی مسابقه درگ بین دو خودرو بوده هرچند لامبورگینی از نظر پرفورمنس دست برتر را دارد به گونه‌ای که شتاب آن در 3 ثانیه ثبت شده و حداکثر سرعتش به 350 کیلومتر در ساعت می‌رسد. این عملکرد قابل‌توجه به لطف نیروگاه 12 سیلندر 6.5 لیتری تنفس طبیعی با قدرت 740 اسب بخار و گشتاور 690 نیوتون متر به‌دست‌آمده است.

 


پس از امتحان کردن شانس خود در برابر آونتادور S رودستر، سوپرکار چهار درب ژرمن‌ها در برابر برخی خودروهای دیگر همچون دو AMG دیگر، GT R و C63 و همچنین آئودی RS3 اسپورت بک قرار گرفته است.

 

 

منبع: پدال